Data disputării 20.07.2020 - 20:00
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj) Romulus Bârdeș (Pitești)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)

Meciul din data 20.07.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj) Romulus Bârdeș (Pitești).

FC Politehnica Iași: Michael Junior OMOH, Teodor AXINTE, Nicandro BREEVELD, Rodny Lopes CABRAL, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ovidiu HORŞIA, Kevin LUCKASSEN, Marius Ovidiu MIHALACHE, Juan Pablo PASSAGLIA, Doru POPADIUC si rezervele: .

Viitorul Constanța: Árpád Ors György TORDAI, Andrei Viorel ARTEAN, Carlo CASAP, Andrei Virgil CIOBANU, Bradley DE NOOIJER, Virgil Eugen GHIȚĂ, George Dănuț GANEA, Damien DUSSAUT, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Sebastian MLADEN, Gabriel Cristian IANCU si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Michael Junior OMOH (atacant). In minutul 17 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Damien DUSSAUT
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU (extremă stânga). In minutul 73 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.