Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi si Alexandru Cere
Arbitru observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Observator Cristian Nica (Ploiești)

Meciul din data 26.07.2020 dintre echipele si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Clinceni pe stadionul Academica. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi si Alexandru Cere.

: Florin Vasile ACHIM, Jovan MARKOVIĆ, Florin BEJAN, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BUZIUC, Mihai DOBRESCU, David Humanes MUÑOZ, Gabriel Eugen MATEI, Denis VENTÚRA, Răzvan Bogdan PATRICHE, Octavian Gabriel VÂLCEANU, Adrian Gheorghe ŞUT si rezervele: George Cristian MERLOI, Andrei Costin ȘUȘU.

FC Politehnica Iași: Juan Pablo PASSAGLIA, Sorin Dănuţ ŞERBAN, Ștefan TÂRNOVANU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Manuel Ignacio DE IRIONDO si rezervele: .

In minutul 09, - FC Politehnica Iași, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru de Alexandru Cristian ALBU
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Florin BEJAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Manuel Ignacio DE IRIONDO si intra Fomba BOURAMA
In minutul 46, schimbare, iese Andrei CRISTEA si intra Michael Junior OMOH
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Eugeniu CEBOTARU si intra Robert ION
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ovidiu HORŞIA
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Jakub VOJTUŠ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Eugeniu CEBOTARU
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Florin Vasile ACHIM si intra George Cristian MERLOI
In minutul 62, schimbare, iese Ovidiu HORŞIA si intra Lucas Nicolás CHACANA
GOOOL! Gol marcat pentru de Alexandru Cristian ALBU (). In minutul 66 al partidei dintre si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese Nicandro BREEVELD si intra Alexandru Iulian ZAHARIA
In minutul 72, schimbare, iese rezervă George Cristian MERLOI si intra Florin Vasile ACHIM
In minutul 72, schimbare, iese Jakub VOJTUŠ si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 76, schimbare, iese Mahamadou "Habib" HABIBOU si intra Andrei CRISTEA
In minutul 76, schimbare, iese extremă dreapta Jovan MARKOVIĆ si intra Robert ION
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Denis VENTÚRA
GOOOL! Gol marcat pentru de Florin Vasile ACHIM (extremă dreapta). In minutul 77 al partidei dintre si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Alexandru BUZIUC si intra Giannis KONTOES
In minutul 84, schimbare, iese fundaș central Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Gai ASSULIN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Alexandru Cristian ALBU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
GOOOL! Gol marcat pentru de Robert ION (). In minutul 90+2 al partidei dintre si FC Politehnica Iași, scorul devine 4 - 0.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Sorin Dănuţ ŞERBAN
In minutul 90+5, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Gheorghe ŞUT si intra Bogdan ILIE
In minutul 90+5, schimbare, iese mijlocaș dreapta Eugeniu CEBOTARU si intra Andrei Costin ȘUȘU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Doru POPADIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa .

Florin BEJAN 11’
46’ Manuel DE IRIONDO
Fomba BOURAMA
46’ Andrei CRISTEA
Michael OMOH
Eugeniu CEBOTARU
Robert Robert
46’
49’ Ovidiu HORŞIA
Jakub VOJTUŠ 54’
Eugeniu CEBOTARU 58’
Florin ACHIM
George MERLOI
61’
62’ Ovidiu HORŞIA
Lucas CHACANA
2 - 0 Alexandru ALBU 66’
69’ Nicandro BREEVELD
Alexandru ZAHARIA
72’
72’
Jakub VOJTUŠ
Jovan MARKOVIĆ
72’
76’ Mahamadou HABIBOU
Andrei CRISTEA
76’
Denis VENTÚRA 77’
3 - 0 Florin ACHIM 77’
Alexandru BUZIUC
Giannis KONTOES
77’
84’ Răzvan GRĂDINARU