Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Mircea Călin (București)

Meciul din data 05.08.2020 dintre echipele FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

FC Hermannstadt: Ionuț STOICA, David CAIADO Dias, Andrei Ioan CORDEA, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Joálisson SANTOS Oliveira, Srdjan LUCHIN, Petrișor Ionuț PETRESCU, Kévin Ramon RIMANE, Andrei SÂNTEAN, YAZALDE Gomes Pinto si rezervele: Lucian BUZAN, Sorin Marian BUȘU, Lucian Mihai DUMITRIU.

FC Politehnica Iași: Rodny Lopes CABRAL, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Linas KLIMAVIČIUS, Răzvan Philippe ONEA, Doru POPADIUC, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Teodor AXINTE, Juan Pablo PASSAGLIA si rezervele: Andrei CRISTEA, Fomba BOURAMA, Lucas Nicolás CHACANA, Ionuț Francisc CRISTEA, Ovidiu HORŞIA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Ionuț STOICA (fundaș central). In minutul 06 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 14, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra Sorin Marian BUȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Kevin LUCKASSEN (). In minutul 18 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 37, schimbare, iese atacant Andrei SÂNTEAN si intra Lucian Mihai DUMITRIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Kévin Ramon RIMANE si intra Gabriel DEBELJUH
In minutul 58, schimbare, iese fundaș stânga Răzvan Philippe ONEA si intra Lucas Nicolás CHACANA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Ovidiu HORŞIA
In minutul 74, schimbare, iese Michael Junior OMOH si intra Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Răzvan Ionuţ DÂLBEA (mijlocaș central). In minutul 79 al partidei dintre FC Hermannstadt si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Andrei Ioan CORDEA si intra Lucian BUZAN
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Manuel Ignacio DE IRIONDO si intra Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 90+3, FC Hermannstadt - FC Politehnica Iași, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Sorin BUŞU
14’
1 - 1 18’ Kevin LUCKASSEN
Andrei SÂNTEAN
Lucian DUMITRIU
37’
Kévin RIMANE
Gabriel DEBELJUH
46’
58’ Răzvan ONEA
Lucas CHACANA
58’ PLATINI
Ovidiu HORŞIA
74’ Michael OMOH
Andrei CRISTEA
2 - 1 Răzvan DÂLBEA 79’
Andrei CORDEA
Lucian BUZAN
83’
86’ Manuel DE IRIONDO