Localitatea Clinceni
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Romică Bârdeș (Pitești)
Arbitru observator Iulian Călin (Ștefănești - Ag)

Meciul din data 23.08.2020 dintre echipele si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Clinceni pe stadionul Academica. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Romică Bârdeș (Pitești).

: Florin Vasile ACHIM, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BOICHUK, Mihai DOBRESCU, Mladen JUTRIĆ, Cristian Cosmin DUMITRU, Jovan MARKOVIĆ, Răzvan Bogdan PATRICHE, Georgi Velikov PASHOV, Denis VENTÚRA, Octavian Gabriel VÂLCEANU si rezervele: .

CFR 1907 Cluj: Mateo SUŠIĆ, Kévin BOLI, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Cătălin BORDEIANU, Ciprian Ioan DEAC, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mike CESTOR Botuli, Cătălin Mihai ITU, Mario Junior RONDÓN Fernández, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Valentin Ionuţ COSTACHE (extremă stânga). In minutul 15 al partidei dintre si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Kévin BOLI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Damjan ĐOKOVIĆ si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 48, - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru de Eugeniu CEBOTARU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mike CESTOR Botuli
In minutul 57, schimbare, iese atacant Mario Junior RONDÓN Fernández si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Mihai ITU si intra Gabriel DEBELJUH
In minutul 62, schimbare, iese atacant Jovan MARKOVIĆ si intra Asen CHANDAROV
In minutul 69, schimbare, iese extremă stânga Valentin Ionuţ COSTACHE si intra Claudiu Adrian Mihai PETRILA
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Florin Vasile ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Claudiu Adrian Mihai PETRILA (). In minutul 74 al partidei dintre si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Eugeniu CEBOTARU si intra Marian Cristinel ȘERBAN
In minutul 77, schimbare, iese atacant Alexandru BOICHUK si intra Tsvetelin CHUNCHUKOV
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Denis VENTÚRA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian Cosmin DUMITRU si intra Ciprian GLIGA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Mladen JUTRIĆ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Gabriel DEBELJUH
In minutul 89, schimbare, iese fundaș dreapta Mateo SUŠIĆ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

0 - 1 15’ Valentin COSTACHE
35’ Mihai BORDEIANU
43’ Kévin BOLI
46’ Damjan ĐOKOVIĆ
Ovidiu HOBAN
1 - 1 penalty Eugeniu CEBOTARU 48’
51’ Mike CESTOR
57’ Mario RONDÓN
Alexandru CHIPCIU
57’ Cătălin ITU
Gabriel DEBELJUH
Jovan MARKOVIĆ
Asen CHANDAROV
62’
69’ Valentin COSTACHE
Claudiu PETRILA
Florin ACHIM 72’
1 - 2 74’ Claudiu PETRILA
Eugeniu CEBOTARU
Marian ȘERBAN
77’
Alexandru BOICHUK
Tsvetelin CHUNCHUKOV
77’
Denis VENTÚRA 81’
Florin ACHIM
Paul PÂRVULESCU
82’
Cristian DUMITRU
Ciprian GLIGA
82’
Mladen JUTRIĆ 84’
86’ Gabriel DEBELJUH