Localitatea Iași
Arbitru Sebastian Colțescu (Craiova)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)

Meciul din data 23.08.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Adrian Popescu (Craiova).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Gai ASSULIN, Teodor AXINTE, Nikolaos BAXEVANOS, Rodny Lopes CABRAL, Ionuț Francisc CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Doru POPADIUC si rezervele: Manuel Ignacio DE IRIONDO, Alexandru Iulian ZAHARIA.

Chindia Târgoviște: Andrei Dragoș ȘERBAN, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Vadim RAȚĂ, Cristian Daniel NEGUȚ, Dinu MOLDOVAN, Marius Mădălin MARTAC, Daniel Constantin FLOREA, Adrian IONIȚĂ, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Cornel DINU II si rezervele: Valmir BERISHA, Liviu Ionuţ MIHAI II, Cătălin Constantin BARBU, Tomás DÍAZ.

In minutul 11, schimbare, iese atacant Gai ASSULIN si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Juan Pablo PASSAGLIA (fundaș central). In minutul 22 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Chindia Târgoviște, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Andrei Dragoș ȘERBAN si intra Tomás DÍAZ
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Tomás DÍAZ
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Daniel NEGUȚ si intra Valmir BERISHA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Denis Constantin DUMITRAȘCU si intra Cătălin Constantin BARBU
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru Iulian ZAHARIA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Vadim RAȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Manuel DE IRIONDO
11’
1 - 0 Juan PASSAGLIA 22’
46’ Andrei ȘERBAN
Tomás DÍAZ
59’ Tomás DÍAZ
69’ Denis DUMITRAȘCU
Manuel DE IRIONDO 70’
72’ Cristian NEGUȚ
Valmir BERISHA
83’ Blaise YAMÉOGO
Liviu MIHAI II
83’ Denis DUMITRAȘCU