Localitatea Ovidiu
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Ferencz Tunyogi (Zalău)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)

Meciul din data 22.08.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si FCM UTA Arad se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Ferencz Tunyogi (Zalău).

Viitorul Constanța: Andrei Viorel ARTEAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Ștefan BODIȘTEANU, Bradley DE NOOIJER, Virgil Eugen GHIȚĂ, Gabriel Cristian IANCU, Cosmin Gabriel MATEI, Sebastian MLADEN, Louis MUNTEANU, Alexandru MĂŢAN si rezervele: .

FCM UTA Arad: Marius Ionuț TOMOZEI, Alexandru Cristian ALBU, Valentin BUHĂCIANU, Alexandru Constantin BENGA, Sorin BUŞTEA, Adrian Ioan HORA, Florin Ionuț ILIE, Alexandru Octavian IONIȚĂ, Neluț Stelian ROȘU, Dragoș Sebastian TESCAN si rezervele: Octavian URSU.

In minutul 43, Viitorul Constanța - FCM UTA Arad, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU
GOOOL! Gol marcat pentru FCM UTA Arad de Valentin BUHĂCIANU (mijlocaș stânga). In minutul 45 al partidei dintre Viitorul Constanța si FCM UTA Arad, FCM UTA Arad reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dragoș Sebastian TESCAN si intra Octavian URSU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, Adrian Ioan HORA
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Marius Ionuț TOMOZEI si intra Simon RRUMBULLAKU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Ștefan BODIȘTEANU si intra VÍCTOR FERNÁNDEZ Satué
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Cristian Costel MELINTE
In minutul 68, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Vlad Călin MORAR
In minutul 72, schimbare, iese atacant Louis MUNTEANU si intra George Dănuț GANEA
In minutul 83, schimbare, iese Ciprian RUS si intra Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN