Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vlad Bârlanu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)

Meciul din data 29.08.2020 dintre echipele FC Hermannstadt si se disputa in localitatea Sibiu pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vlad Bârlanu (București).

FC Hermannstadt: Adrian Ionuț BĂLAN, Alexandru VODĂ, Ionuț STOICA, ROMÁRIO Santos Pires, Petrișor Ionuț PETRESCU, Raul Marian OPRUȚ, Joálisson SANTOS Oliveira, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, CRISTIANO Pereira Figueiredo, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: .

: Denis VENTÚRA, Răzvan Bogdan PATRICHE, Georgi Velikov PASHOV, Jovan MARKOVIĆ, Mladen JUTRIĆ, Cristian Cosmin DUMITRU, Mihai DOBRESCU, Eugeniu CEBOTARU, Alexandru BOICHUK, Florin Vasile ACHIM si rezervele: Octavian Gabriel VÂLCEANU.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 27 al partidei dintre FC Hermannstadt si , FC Hermannstadt deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+1, schimbare, iese atacant Jovan MARKOVIĆ si intra Tsvetelin CHUNCHUKOV
In minutul 57, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru VODĂ si intra Andrei SÂNTEAN
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian Cosmin DUMITRU si intra Marian Cristinel ȘERBAN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Eugeniu CEBOTARU si intra Ciprian GLIGA
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei , Tsvetelin CHUNCHUKOV
GOOOL! Gol marcat pentru de Răzvan Bogdan PATRICHE (fundaș central). In minutul 67 al partidei dintre FC Hermannstadt si , reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Petrișor Ionuț PETRESCU si intra David CAIADO Dias
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Raul Marian OPRUȚ si intra Sorin Marian BUȘU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv ROMÁRIO Santos Pires si intra Sony MUSTIVAR
In minutul 77, schimbare, iese atacant Alexandru BOICHUK si intra Asen CHANDAROV
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 81, schimbare, iese Fábio FORTES Moreira si intra Adrian Ionuț BĂLAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Fábio FORTES Moreira (). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Hermannstadt si , scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru de Marian Cristinel ȘERBAN (). In minutul 90+6 al partidei dintre FC Hermannstadt si , reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 0 Adrian BĂLAN 27’
45+1’ Jovan MARKOVIĆ
Tsvetelin CHUNCHUKOV
Alexandru VODĂ
Andrei SÂNTEAN
57’
62’ Cristian DUMITRU
Marian ȘERBAN
63’ Eugeniu CEBOTARU
Ciprian GLIGA
66’ Tsvetelin CHUNCHUKOV
1 - 1 67’ Răzvan PATRICHE
Petrișor PETRESCU
David CAIADO
75’
Raul OPRUȚ
Sorin BUŞU
75’
ROMÁRIO PIRES
Sony MUSTIVAR
75’
77’ Alexandru BOICHUK