Data disputării 30.08.2020 - 15:30
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Radu Adrian Ghinguleac (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)

Meciul din data 30.08.2020 dintre echipele FC Botoșani si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Radu Adrian Ghinguleac (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Botoșani: Alin Ioan ȘERONI, Eduard FLORESCU, Marko DUGANDŽIĆ, Marcel HOLZMANN, George CÂMPANU, Andrei CHINDRIȘ, Denis Grațian HARUŢ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Eduard PAP, Reagy Baah OFOSU, Mihai ROMAN I si rezervele: .

FC Politehnica Iași: Doru POPADIUC, Andrei CRISTEA, Teodor AXINTE, Rodny Lopes CABRAL, Daniel CIOBANU, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Floriano VANZO si rezervele: .

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș central George CÂMPANU si intra David BABUNSKI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Hamidou KEYTA
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 54, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 54 in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Floriano VANZO si intra Donaldo AÇKA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eduard FLORESCU si intra Stefan AŠKOVSKI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Hamidou KEYTA (). In minutul 67 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stefan AŠKOVSKI
In minutul 73, jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 73 in 10 jucatori.
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Marcel HOLZMANN si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marko DUGANDŽIĆ (atacant). In minutul 83 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Reagy Baah OFOSU (mijlocaș stânga). In minutul 84 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 85, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru Iulian ZAHARIA
In minutul 85, schimbare, iese fundaș central Daniel CIOBANU si intra Ionuț Francisc CRISTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

David BABUNSKI
41’
Mihai ROMAN
Hamidou KEYTA
46’
49’ Manuel DE IRIONDO
54’ Manuel DE IRIONDO