3 - 0

Fotbal Club FCSB - Viitorul Constanța - 30.08.2020 English version
Data disputării 30.08.2020 - 21:00
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebasrian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)

Meciul din data 30.08.2020 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebasrian Eugen Gheorghe (Suceava).

Fotbal Club FCSB: Laurențiu Cosmin BUȘ, Florinel Teodor COMAN, Valentin Iulian CREȚU, Iulian Lucian CRISTEA, Dennis MAN, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Ovidiu Marian POPESCU, Andrei Daniel VLAD, Florin Lucian TĂNASE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU si rezervele: .

Viitorul Constanța: Kevin LUCKASSEN, Alexandru MĂŢAN, Sebastian MLADEN, Radu Ștefăniță BOBOC, Aurelian Ionuț CHIȚU, Carlo CASAP, George Dănuț GANEA, Valentin Alexandru COJOCARU, Virgil Eugen GHIȚĂ, Angel MARTINEZ, Cosmin Gabriel MATEI si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (extremă dreapta). In minutul 02 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 50, Fotbal Club FCSB - Viitorul Constanța, scorul este 2 - 0. Autogol, inscris de Sebastian MLADEN
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Gabriel MATEI si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta George Dănuț GANEA si intra Ștefan BODIȘTEANU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Carlo CASAP si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MĂŢAN si intra Louis MUNTEANU
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Damien DUSSAUT
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Florin Lucian TĂNASE si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 89, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Robert ION
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Ionuț Daniel VÂNĂ (). In minutul 90+1 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.