Localitatea Craiova
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)

Meciul din data 30.08.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

CS Universitatea Craiova: Ștefan BAIARAM, Nicuşor Silviu BANCU, Ovidiu Alexandru BIC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Marius Marcel CONSTANTIN, Alexandru CICÂLDĂU, Elvir KOLJIĆ, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Dan Nicolae NISTOR, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Mirko PIGLIACELLI si rezervele: .

Astra Giurgiu: Mihai Cosmin RĂDUȚ, Denis ALIBEC, David BRUNO, Alexandru Adrian DANDEA, Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, George Cristian MERLOI, Robert RIZA, Risto RADUNOVIĆ, Ljuban CREPULJA si rezervele: .

In minutul 12, schimbare, iese mijlocaș dreapta Robert RIZA si intra Kehinde Abdul FATAI Feyi
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 22 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 26, CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga George Cristian MERLOI si intra Raoul Petre BAICU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ljuban CREPULJA si intra Takayuki SETO
In minutul 46, schimbare, iese Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Silviu BALAURE
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Romario Răzvan MOISE si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 74, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Raoul Petre BAICU
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Ștefan BAIARAM si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 90+4, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 90+4 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

MOISE
12’ Robert RIZA
Kehinde FATAI
1 - 0 Elvir KOLJIĆ 22’
25’ Risto RADUNOVIĆ
2 - 0 penalty Alexandru CICÂLDĂU 26’
46’ George MERLOI
Raoul BAICU
46’ Ljuban CREPULJA
Takayuki SETO
46’ Kehinde FATAI
Silviu BALAURE
57’ Alexandru DANDEA
66’ Romario MOISE
Alexandru IONIȚĂ II
Elvir KOLJIĆ
Andrei IVAN
74’
78’ Raoul BAICU
Ștefan BAIARAM
Cristian BĂRBUȚ
83’
90+4’ Alexandru DANDEA