Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova), Bogdan Dumitrache (București)
Arbitru observator Adrian Popescu (Craiova), Bogdan Dumitrache (București)
Observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)

Meciul din data 11.09.2020 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova), Bogdan Dumitrache (București).

Dinamo București: Cătălin MĂGUREANU, Adam NEMEC, Ante PULJIĆ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, ISMA LOPEZ, Ricardo Florin GRIGORE, Alexander David GONZÁLEZ Sibulo, Janusz GOL, Diego FABBRINI, Deian Cristian SORESCU, Cătălin George STRATON si rezervele: .

FC Botoșani: Eduard PAP, Stefan AŠKOVSKI, David BABUNSKI, Juan Bautista CASCINI, Andrei CHINDRIȘ, Marko DUGANDŽIĆ, Denis Grațian HARUŢ, Marcel HOLZMANN, Alin Ioan ȘERONI, Reagy Baah OFOSU, Hamidou KEYTA si rezervele: .

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE
In minutul 37, Dinamo București - FC Botoșani, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de ISMA LOPEZ
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Janusz GOL
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Diego FABBRINI si intra Juan del Carmen CÁMARA Mesa
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 67, schimbare, iese Eduard FLORESCU si intra Stefan AŠKOVSKI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stefan AŠKOVSKI si intra Eduard FLORESCU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Juan Bautista CASCINI
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Hamidou KEYTA si intra Mihai ROMAN I
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Reagy Baah OFOSU si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 88, schimbare, iese fundaș dreapta Alexander David GONZÁLEZ Sibulo si intra Andreas Mircea MIHAIU
In minutul 90+1, jucatorul echipei FC Botoșani, Juan Bautista CASCINI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 90+1 in 10 jucatori.
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Marko DUGANDŽIĆ si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Juan CÁMARA
46’
55’ Alin ȘERONI
67’ Eduard FLORESCU
Stefan AŠKOVSKI
67’ Stefan AŠKOVSKI
Eduard FLORESCU
72’ Juan CASCINI
84’ Hamidou KEYTA
Mihai ROMAN
84’ Reagy OFOSU
Andrei PATACHE
Alexander GONZÁLEZ
Andreas MIHAIU
88’
90+1’ Juan CASCINI
90+2’ Marko DUGANDŽIĆ