Data disputării 12.09.2020 - 21:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)

Meciul din data 12.09.2020 dintre echipele FC Voluntari si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Voluntari: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Alexandru Nicolae VLAD, Sebastian MAILAT, Ion GHEORGHE, ERIC de Oliveira Pereira, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Victor Teodor RÂMNICEANU si rezervele: .

Fotbal Club FCSB: Ionuț Daniel VÂNĂ, Andrei Daniel VLAD, Florin Lucian TĂNASE, Ovidiu Marian POPESCU, George Andrei MIRON, Dennis MAN, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Florinel Teodor COMAN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Marius Ionuț BRICEAG si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Sebastian MAILAT (extremă stânga). In minutul 29 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cristian Ionuț COSTIN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Marius Ionuț BRICEAG si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO (mijlocaș central). In minutul 64 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Iulian Lucian CRISTEA si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 72, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Pablo DE LUCAS Torres
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Claudiu BORȚONEANU
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Sebastian MAILAT si intra Adelin Valentin VOINESCU
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Cosmin Florin ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (extremă dreapta). In minutul 86 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Victor Teodor RÂMNICEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.