Localitatea Ovidiu
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin) Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Meciul din data 14.09.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin) Andrei Constantinescu (București).

Viitorul Constanța: Kevin LUCKASSEN, Andrei Viorel ARTEAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Aurelian Ionuț CHIȚU, Valentin Alexandru COJOCARU, Gabriel Cristian IANCU, Virgil Eugen GHIȚĂ, Damien DUSSAUT, Andrei Virgil CIOBANU, Sebastian MLADEN, Alexandru MĂŢAN si rezervele: José Miguel "Josemi" CASTAÑEDA Macho, Cosmin Gabriel MATEI, Ștefan BODIȘTEANU, Carlo CASAP, Alex Gabriel GEORGESCU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Alexi Paul PITU.

CS Universitatea Craiova: Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mirko PIGLIACELLI, Elvir KOLJIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Andrei Virgil IVAN, Marius Marcel CONSTANTIN, Alexandru CICÂLDĂU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Ovidiu Alexandru BIC, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Vladimir Ionuţ SCRECIU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Laurențiu POPESCU, Alexandru MATEIU, Cristian BĂRBUȚ, Stephane ACKA.

In minutul 05, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Viorel ARTEAN. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 85 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 09, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru CICÂLDĂU si intra Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Andrei Virgil CIOBANU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Kevin LUCKASSEN (atacant). In minutul 45+3 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Damien DUSSAUT
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra George Dănuț GANEA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (fundaș stânga). In minutul 66 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 3.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Damien DUSSAUT si intra Carlo CASAP
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă dreapta). In minutul 75 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 4.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra José Miguel "Josemi" CASTAÑEDA Macho
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru MĂŢAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Andrei ARTEAN 05’
09’ Alexandru CICÂLDĂU