Localitatea Arad
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)

Meciul din data 20.09.2020 dintre echipele FCM UTA Arad si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Arad pe stadionul Francisc Neumann. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FCM UTA Arad: Horaţiu Alexandru MOLDOVAN, Dragoș Sebastian TESCAN, Ciprian RUS, Simon RRUMBULLAKU, Alexandru Cristian ALBU, Alexandru Constantin BENGA, Valentin BUHĂCIANU, Sorin BUŞTEA, Adrian Ioan HORA, Florin Ionuț ILIE, Neluț Stelian ROȘU si rezervele: .

FC Politehnica Iași: Dženan ZAJMOVIĆ, Floriano VANZO, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Juan Pablo PASSAGLIA, Răzvan Philippe ONEA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andreas Cristian CALCAN, Sorin Marian BUȘU, Nikolaos BAXEVANOS, Teodor AXINTE si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FCM UTA Arad de Ciprian RUS (atacant). In minutul 27 al partidei dintre FCM UTA Arad si FC Politehnica Iași, FCM UTA Arad deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (). In minutul 35 al partidei dintre FCM UTA Arad si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, Simon RRUMBULLAKU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Vlad Călin MORAR
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dragoș Sebastian TESCAN si intra Octavian URSU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, Ciprian RUS
GOOOL! Gol marcat pentru FCM UTA Arad de Octavian URSU (). In minutul 61 al partidei dintre FCM UTA Arad si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FCM UTA Arad, ERICO Constantino da Silva
In minutul 66, schimbare, iese Andrei CRISTEA si intra Doru POPADIUC
In minutul 70, schimbare, iese atacant Ciprian RUS si intra Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 71, schimbare, iese Marius Ionuț TOMOZEI si intra Marian PLEAȘCĂ
In minutul 75, schimbare, iese Nicandro BREEVELD si intra Ionuț Francisc CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (extremă dreapta). In minutul 76 al partidei dintre FCM UTA Arad si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Răzvan Philippe ONEA (fundaș dreapta). In minutul 84 al partidei dintre FCM UTA Arad si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 3.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin BUHĂCIANU si intra Denis RUSU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Politehnica Iași.

1 - 1 35’ Andrei CRISTEA
41’ Nicandro BREEVELD
Simon RRUMBULLAKU 45+1’
Adrian HORA
Vlad MORAR
46’
Dragoș TESCAN
Octavian URSU
54’
Ciprian RUS 58’
2 - 1 Octavian URSU 61’
ERICO 64’
66’ Andrei CRISTEA
Doru POPADIUC
Ciprian RUS
Alexandru IONIŢĂ I
70’
Marius TOMOZEI
Marian PLEAȘCĂ
71’
75’ Nicandro BREEVELD
Francisc CRISTEA
2 - 2 76’ PLATINI
2 - 3 84’ Răzvan ONEA
87’ Francisc CRISTEA