Localitatea Craiova
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Romică Bârdeș (Pitești)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)

Meciul din data 19.09.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Voluntari se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Romică Bârdeș (Pitești).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Ovidiu Alexandru BIC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Alexandru CICÂLDĂU, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Virgil IVAN, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Elvir KOLJIĆ, Mirko PIGLIACELLI, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Dan Nicolae NISTOR si rezervele: .

FC Voluntari: Sebastian MAILAT, Alexandru Nicolae VLAD, Victor Teodor RÂMNICEANU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ion GHEORGHE, ERIC de Oliveira Pereira, Pablo DE LUCAS Torres, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cristian Ionuț COSTIN, Ionuț BALAUR, Igor ARMAŞ si rezervele: Adelin Valentin VOINESCU, Grégoire PUEL.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Elvir KOLJIĆ (atacant). In minutul 34 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Cristian Ionuț COSTIN (fundaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra Ștefan BAIARAM
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Pablo DE LUCAS Torres
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș stânga). In minutul 71 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Claudiu BORȚONEANU
In minutul 83, schimbare, iese extremă dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Grégoire PUEL
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Sebastian MAILAT si intra Adelin Valentin VOINESCU
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adelin Valentin VOINESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Ștefan BAIARAM
68’
70’ Pablo DE LUCAS
2 - 1 Alexandru CICÂLDĂU 71’
79’ ERIC
Claudiu BORȚONEANU
83’ Răzvan GRĂDINARU
Grégoire PUEL
83’ Sebastian MAILAT
Adelin Valentin VOINESCU
Valentin MIHĂILĂ
Cristian BĂRBUȚ
85’
86’ Adelin Valentin VOINESCU
90+3’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ