Data disputării 19.09.2020 - 18:45
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare) Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)

Meciul din data 19.09.2020 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare) Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Adnan AGANOVIĆ, Rachid Ahmed BOUHENNA, Nicolae CARNAT, Radoslav Bonchev DIMITROV, Boubacar FOFANA, Vlad Nicolae MITREA, Bogdan Alexandru MITREA, Roland NICZULY, Florin Flavius PURECE, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: .

Viitorul Constanța: Gabriel Cristian IANCU, Kevin LUCKASSEN, Cosmin Gabriel MATEI, Sebastian MLADEN, Alexandru MĂŢAN, Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Viorel ARTEAN, Radu Ștefăniță BOBOC, Aurelian Ionuț CHIȚU, Andrei Virgil CIOBANU, Damien DUSSAUT, Valentin Alexandru COJOCARU si rezervele: .

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Boubacar FOFANA
In minutul 11, schimbare, iese Balázs CSISZÉR si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bryan NOUVIER
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Andrei Virgil CIOBANU (mijlocaș dreapta). In minutul 39 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Nicolae CARNAT si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Boubacar FOFANA si intra Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Adnan AGANOVIĆ
In minutul 59, schimbare, iese Bryan NOUVIER si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 65, schimbare, iese Carlo CASAP si intra José Miguel "Josemi" CASTAÑEDA Macho
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cosmin Gabriel MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Pavol ŠAFRANKO (). In minutul 84 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil CIOBANU si intra Ștefan BODIȘTEANU
In minutul 90, schimbare, iese fundaș stânga Damien DUSSAUT si intra Alex Gabriel GEORGESCU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru MĂŢAN

Radoslav DIMITROV
11’
Bryan NOUVIER 23’
0 - 1 39’ Andrei CIOBANU
Nicolae CARNAT
Cătălin GOLOFCA
46’
Boubacar FOFANA
Marius ȘTEFĂNESCU
46’
Adnan AGANOVIĆ 47’
Bryan NOUVIER
István FÜLÖP
59’
65’ Carlo CASAP
Josemi CASTAÑEDA
Florin ȘTEFAN 70’
Florin PURECE
Lóránd FÜLÖP
71’
82’ Cosmin MATEI
1 - 1 Pavol ŠAFRANKO 84’
89’ Andrei CIOBANU
Ștefan BODIȘTEANU
90’ Damien DUSSAUT
Alex GEORGESCU
90+2’ Alexandru MĂŢAN