Data disputării 27.09.2020 - 21:30
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)

Meciul din data 27.09.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mircea Orbuleț (București).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Teodor AXINTE, Nikolaos BAXEVANOS, Nicandro BREEVELD, Sorin Marian BUȘU, Andreas Cristian CALCAN, Răzvan Philippe ONEA, Marius Ovidiu MIHALACHE, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Floriano VANZO si rezervele: .

Fotbal Club FCSB: Cătălin George STRATON, Ştefan Marian CANĂ, Adrian Gheorghe ŞUT, Valentin Alexandru SIMION, Aristidis SOILEDIS, Ovidiu PERIANU, Octavian George POPESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Gabriel Nicolae ENACHE si rezervele: Andrei Gabriel ISTRATE.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Andrei Gabriel ISTRATE (rezervă). In minutul 06 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 08 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Juan Pablo PASSAGLIA (mijlocaș stânga). In minutul 19 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 22 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 1.
In minutul 28, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Gheorghe ŞUT si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 28, schimbare, iese fundaș central Ştefan Marian CANĂ si intra George Andrei MIRON
In minutul 29, schimbare, iese rezervă Andrei Gabriel ISTRATE si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 29, schimbare, iese Adrian Tabarcea PETRE si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nicandro BREEVELD
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, George Andrei MIRON
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu PERIANU si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 60, FC Politehnica Iași - Fotbal Club FCSB, scor 4 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andreas Cristian CALCAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andreas Cristian CALCAN (extremă stânga). In minutul 71 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 5 - 2.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Dženan ZAJMOVIĆ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Darius Dumitru OLARU
In minutul 80, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Darius Dumitru OLARU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 80 in 10 jucatori.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Floriano VANZO
In minutul 88, schimbare, iese extremă stânga Andreas Cristian CALCAN si intra Doru POPADIUC
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Floriano VANZO si intra Ionuț Francisc CRISTEA
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan Pablo PASSAGLIA si intra Donaldo AÇKA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Francisc CRISTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 2 pentru echipa FC Politehnica Iași.