Data disputării 02.10.2020 - 21:00
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Meciul din data 02.10.2020 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

CS Universitatea Craiova: Alexandru CICÂLDĂU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Ovidiu Alexandru BIC, Nicuşor Silviu BANCU, Ștefan BAIARAM, Marius Marcel CONSTANTIN, Elvir KOLJIĆ, Andrei Virgil IVAN, Dan Nicolae NISTOR, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Mirko PIGLIACELLI si rezervele: .

FC Politehnica Iași: Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Teodor AXINTE, Nicandro BREEVELD, Sorin Marian BUȘU, Andrei CRISTEA, Andreas Cristian CALCAN, Marius Ovidiu MIHALACHE, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Floriano VANZO, Nikolaos BAXEVANOS si rezervele: .

In minutul 15, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ștefan Marinel VLĂDOIU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 37, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 53 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 40, schimbare, iese atacant Elvir KOLJIĆ si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Rodny Lopes CABRAL
In minutul 46, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Dženan ZAJMOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Cristian BĂRBUȚ (). In minutul 51 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Floriano VANZO si intra Donaldo AÇKA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CICÂLDĂU si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu Alexandru BIC si intra Alexandru MATEIU
In minutul 88, schimbare, iese fundaș stânga Răzvan Philippe ONEA si intra Doru POPADIUC
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

CALCAN
15’ Nicandro BREEVELD
Manuel DE IRIONDO
Ștefan VLĂDOIU 24’
34’ Ovidiu MIHALACHE
37’ Ovidiu MIHALACHE