Data disputării 04.10.2020 - 13:30
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)

Meciul din data 04.10.2020 dintre echipele FC Botoșani si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

FC Botoșani: Stefan AŠKOVSKI, Andrei CHINDRIȘ, Hidajet HANKIČ, Denis Grațian HARUŢ, Hamidou KEYTA, Hervin ONGENDA, Andrei Alexandru PATACHE, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihai ROMAN I, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: .

Chindia Târgoviște: Daniel POPA, Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ, Cornel DINU II, Marco DULCA, Paul Alexandru IACOB, Daniel Constantin FLOREA, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Cristian Daniel NEGUȚ, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Vadim RAȚĂ, Marian Mihai AIOANI si rezervele: .

In minutul 26, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei CHINDRIȘ. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 64 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel POPA
In minutul 58, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Paul Alexandru IACOB. Chindia Târgoviște va trebui sa trebui sa joace restul de 32 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 64, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Vadim RAȚĂ (mijlocaș central). In minutul 74 al partidei dintre FC Botoșani si Chindia Târgoviște, Chindia Târgoviște deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Mihai ROMAN I si intra Minas CHALKIADAKIS
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Stefan AŠKOVSKI si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hervin ONGENDA si intra David BABUNSKI
In minutul 81, schimbare, iese atacant Daniel POPA si intra Valmir BERISHA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Marco DULCA si intra Fomba BOURAMA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 88, FC Botoșani - Chindia Târgoviște, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Chindia Târgoviște de Valmir BERISHA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Chindia Târgoviște.