Data disputării 16.10.2020 - 21:00
Stadion Nicolae Dobrin
Localitatea Pitești
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Ioan Onicaș (Zalău)

Meciul din data 16.10.2020 dintre echipele FC Argeș Pitești si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ionel Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

FC Argeș Pitești: Andrei Cristian BLEJDEA, Sylvain Boris Nabil DESLANDES, Robert Ionuț GRECU, Mihai Daniel LECA, Cephas MALELE, Nicolae Constantin MUȘAT, Derlis David Meza Colli, Andrei PREPELIȚĂ, Ionuț Andrei ȘERBAN, Andrei Costinel TOFAN si rezervele: .

Astra Giurgiu: Mattia MONTINI, Dario ČANAĐIJA, David BRUNO, Valentin GHEORGHE, Risto RADUNOVIĆ, Alberth STAHL, David Beniamin LAZAR, Daniel GRAOVAC, Ljuban CREPULJA, Constantin Valentin BUDESCU, Constantin Cristian DIMA si rezervele: .

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Andrei Costinel TOFAN
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Andrei Cristian BLEJDEA si intra Mediop NDIAYE
In minutul 50, schimbare, iese fundaș central Daniel GRAOVAC si intra Valerică Marius GĂMAN
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Dario ČANAĐIJA
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Alberth STAHL si intra Silviu BALAURE
In minutul 69, FC Argeș Pitești - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Argeș Pitești de Ionuț Andrei ȘERBAN
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dario ČANAĐIJA si intra Sébastien WÜTRICH
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin GHEORGHE si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Mediop NDIAYE
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Robert Ionuț GRECU si intra Gabriel Eugen MATEI
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Andrei PREPELIȚĂ si intra Georgian HONCIU
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Cephas MALELE si intra Grigore Ioan TURDA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Argeș Pitești.

Andrei TOFAN 36’
40’ Valentin V. GHEORGHE
Andrei BLEJDEA
Mediop NDIAYE
46’
50’ Daniel GRAOVAC
Valerică GĂMAN
53’ Dario ČANAĐIJA
59’ Alberth STAHL
Silviu BALAURE
1 - 0 penalty Ionuț Andrei ȘERBAN 69’
72’ Dario ČANAĐIJA
Sébastien WÜTRICH
73’ Valentin V. GHEORGHE