Localitatea Ploiești
Arbitru Viorel Nicușor Flueran (Craiova)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)

Meciul din data 17.10.2020 dintre echipele Chindia Târgoviște si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Viorel Nicușor Flueran (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Badea (Rm Vâlcea).

Chindia Târgoviște: Adrian IONIȚĂ, Daniel Constantin FLOREA, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Cornel DINU II, Fomba BOURAMA, Cristian Daniel NEGUȚ, Marian Mihai AIOANI, Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO, Vadim RAȚĂ, Daniel POPA, Andrei Ovidiu PIȚIAN si rezervele: .

Gaz metan Mediaș: Ionuț Justinian LARIE, Mihai VELISAR, Ricardo VALENTE, Roberto ROMEO, Jefferson YURI de Sousa MATIAS, Octavian Ronaldo DEACONU, Paul Costeluș COSTEA, Nicolao Manuel DUMITRU Cardoso, Alexandru BUZBUCHI, Mihai Ionuț BUTEAN, Ondřej BAČO si rezervele: .

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Paul Costeluș COSTEA
In minutul 24, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Costeluș COSTEA si intra ZE MANUEL
GOOOL! Gol marcat pentru Chindia Târgoviște de Daniel Constantin FLOREA (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Chindia Târgoviște si Gaz metan Mediaș, Chindia Târgoviște deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Vadim RAȚĂ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Nasser CHAMED
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Octavian Ronaldo DEACONU si intra Yves Simon PAMBOU Loembet
In minutul 57, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Denis Constantin DUMITRAȘCU. Chindia Târgoviște va trebui sa trebui sa joace restul de 33 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Valmir BERISHA
In minutul 66, schimbare, iese fundaș dreapta Cornel DINU II si intra Alexandru NEGREA
In minutul 88, schimbare, iese fundaș central Ionuț Justinian LARIE si intra Idrisa Sidi SAMBÚ
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Franck Alex Neeb-Noma Blaise YAMÉOGO si intra Cosmin Gabriel ATANASE
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Marian Mihai AIOANI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Chindia Târgoviște.