Data disputării 17.10.2020 - 21:30
Localitatea Cluj
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)

Meciul din data 17.10.2020 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Denis CIOBOTARIU, Ciprian Ioan DEAC, Gabriel DEBELJUH, Ovidiu Ștefan HOBAN, Andrei Dodi JOCA, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Mateo SUŠIĆ, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: .

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI, David Marian CROITORU, Realdo FILI, Eduard FLORESCU, Hamidou KEYTA, Hidajet HANKIČ, Adrian Costi Marian MOESCU, Hervin ONGENDA, Florin Constantin PLĂMADĂ si rezervele: .

In minutul 06, schimbare, iese extremă stânga Andrei Dodi JOCA si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Gabriel DEBELJUH (atacant). In minutul 15 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Realdo FILI (extremă stânga). In minutul 27 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș dreapta David Marian CROITORU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Michaël PEREIRA
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Adrian Costi Marian MOESCU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 62, schimbare, iese atacant Gabriel DEBELJUH si intra Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Ioan DEAC si intra Billel OMRANI
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Florin Constantin PLĂMADĂ si intra Minas CHALKIADAKIS
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento (fundaș central). In minutul 76 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 82, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Adrian Costi Marian MOESCU. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 8 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 87, schimbare, iese Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Nicolae CARNAT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.