Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucharest - 24.10.2020 English version
Data disputării 24.10.2020 - 21:45
Localitatea Sfântu Gheorghe
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (R Vâlcea)

Meciul din data 24.10.2020 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Adnan AGANOVIĆ, Rachid Ahmed BOUHENNA, Radoslav Bonchev DIMITROV, George DRAGOMIR, Bogdan Alexandru MITREA, István Sándor FÜLÖP, Roland NICZULY, Gabriel Cristian VAŞVARI, Claudiu Adrian Mihai PETRILA, Florin Bogdan ŞTEFAN, Pavol ŠAFRANKO si rezervele: .

Dinamo București: RENÉ ROMÁN Hinojo, Abdoulaye BA, Valentin Ioan BORCEA, Paul Viorel ANTON, Juan del Carmen CÁMARA Mesa, ALEIX GARCÍA Serrano, Ricardo Florin GRIGORE, ISMA LOPEZ, Adam NEMEC, Deian Cristian SORESCU si rezervele: .

In minutul 08, schimbare, iese atacant George DRAGOMIR si intra Anass ACHAHBAR
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Anass ACHAHBAR (). In minutul 29 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Deian Cristian SORESCU si intra Diego FABBRINI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Juan del Carmen CÁMARA Mesa
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Panagiotis DELIGIANNIDIS
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Claudiu Adrian Mihai PETRILA si intra Marius ȘTEFĂNESCU
In minutul 65, schimbare, iese fundaș central Ricardo Florin GRIGORE si intra Geani Mihai CREȚU
In minutul 66, schimbare, iese Alexander David GONZÁLEZ Sibulo si intra Ante PULJIĆ
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Florin Bogdan ŞTEFAN si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Boubacar FOFANA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv ALEIX GARCÍA Serrano si intra Magaye Serigne Falilou GUEYE
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș dreapta). In minutul 77 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Anass ACHAHBAR
08’
1 - 0 Anass ACHAHBAR 29’
46’ Deian SORESCU
Diego FABBRINI
53’ Juan CÁMARA
István FÜLÖP 53’
Radoslav DIMITROV 58’
Radoslav DIMITROV
Panagiotis DELIGIANNIDIS
63’
Claudiu PETRILA
Marius ȘTEFĂNESCU
63’
65’ Ricardo GRIGORE
Geani Mihai CREȚU
66’ Alexander GONZÁLEZ