Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași - 24.10.2020 English version
Data disputării 24.10.2020 - 19:30
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)

Meciul din data 24.10.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Stelian Slabu (Brașov).

Astra Giurgiu: Gabriel ȘERBAN, David BRUNO, Ljuban CREPULJA, Daniel GRAOVAC, Valerică Marius GĂMAN, David Beniamin LAZAR, Mattia MONTINI, Risto RADUNOVIĆ, Alberth STAHL, Valentin GHEORGHE, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: .

FC Politehnica Iași: Doru POPADIUC, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Juan Pablo PASSAGLIA, Răzvan Philippe ONEA, Manuel Ignacio DE IRIONDO, Ionuț Francisc CRISTEA, Rodny Lopes CABRAL, Sorin Marian BUȘU, Nikolaos BAXEVANOS, Andrei CRISTEA si rezervele: .

In minutul 02, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel ȘERBAN si intra Dario ČANAĐIJA
In minutul 03, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan Philippe ONEA si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andreas Cristian CALCAN
In minutul 30, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Francisc CRISTEA. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 60 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 33, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Donaldo AÇKA
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Donaldo AÇKA
In minutul 45+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mattia MONTINI
In minutul 52, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 52 in 10 jucatori.
In minutul 57, schimbare, iese extremă stânga Doru POPADIUC si intra Dženan ZAJMOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 62 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Mattia MONTINI si intra Sébastien WÜTRICH
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 84, Astra Giurgiu - FC Politehnica Iași, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberth STAHL si intra George Cristian MERLOI
In minutul 86, schimbare, iese extremă dreapta Constantin Valentin BUDESCU si intra Silviu BALAURE
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Ljuban CREPULJA si intra Romario Răzvan MOISE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sébastien WÜTRICH (). In minutul 89 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Juan Pablo PASSAGLIA
In minutul 90+2, Astra Giurgiu - FC Politehnica Iași, scor 4 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Risto RADUNOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Dario ČANAĐIJA
02’
03’ Răzvan ONEA
Andreas CALCAN
08’ Andreas CALCAN
30’ Francisc CRISTEA
Valentin V. GHEORGHE 31’
32’ PLATINI
33’ Andrei CRISTEA
Donaldo AÇKA
45+2’ Donaldo AÇKA
Mattia MONTINI 45+5’
Valentin V. GHEORGHE 52’
57’ Doru POPADIUC
Dženan ZAJMOVIĆ
1 - 0 Valerică GĂMAN 62’
Mattia MONTINI
Sébastien WÜTRICH
65’
84’ Manuel DE IRIONDO
2 - 0 penalty Constantin BUDESCU 84’
Alberth STAHL
George MERLOI
85’
Constantin BUDESCU
Silviu BALAURE
86’
Ljuban CREPULJA
Romario MOISE
86’
3 - 0 Sébastien WÜTRICH 89’
90+1’ Juan PASSAGLIA
4 - 0 penalty Risto RADUNOVIĆ 90+2’