Data disputării 25.10.2020 - 18:45
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Andrei Moroita (Ploiești)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)

Meciul din data 25.10.2020 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Argeș Pitești se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Moroita (Ploiești) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Viitorul Constanța: Andrei Virgil CIOBANU, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Jon GAZTAÑAGA Arrospide, Damien DUSSAUT, Kevin LUCKASSEN, Angel MARTINEZ, Sebastian MLADEN, Cosmin Gabriel MATEI, Adrian Marius STOIAN, Alexandru MĂŢAN si rezervele: .

FC Argeș Pitești: Andrei Costinel TOFAN, Sylvain Boris Nabil DESLANDES, Robert Ionuț GRECU, Mihai Daniel LECA, Cephas MALELE, Gabriel Eugen MATEI, Derlis David Meza Colli, Andrei PREPELIȚĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, George Mihai MICLE, Ionuț Andrei ȘERBAN si rezervele: .

In minutul 26, schimbare, iese atacant Kevin LUCKASSEN si intra VÍCTOR FERNÁNDEZ Satué
In minutul 31, Viitorul Constanța - FC Argeș Pitești, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Argeș Pitești de Cephas MALELE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Adrian Marius STOIAN si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru FC Argeș Pitești de Cephas MALELE (atacant). In minutul 57 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Argeș Pitești, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Jon GAZTAÑAGA Arrospide (mijlocaș central). In minutul 61 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Argeș Pitești, scorul devine 1 - 2.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Cephas MALELE si intra Mediop NDIAYE
In minutul 66, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Costinel TOFAN si intra Daniel Marius ŞERBĂNICĂ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Gabriel MATEI si intra Carlo CASAP
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 71, schimbare, iese fundaș central Sylvain Boris Nabil DESLANDES si intra Grigore Ioan TURDA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Grigore Ioan TURDA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Andrei PREPELIȚĂ si intra Georgian HONCIU
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Sebastian MLADEN si intra Alexi Paul PITU
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Damien DUSSAUT si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 90+2, Viitorul Constanța - FC Argeș Pitești, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 90+2, jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Gabriel Eugen MATEI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Argeș Pitești ramane din minutul 90+2 in 10 jucatori.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Ionuț Andrei ȘERBAN
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Daniel Marius ŞERBĂNICĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Víctor Fernández
26’
0 - 1 31’ penalty Cephas MALELE
Adrian STOIAN
ELY FERNANDES
46’
0 - 2 57’ Cephas MALELE
1 - 2 Jon GAZTAÑAGA 61’
65’ Cephas MALELE
Mediop NDIAYE
66’ Andrei TOFAN
Daniel ŞERBĂNICĂ
Cosmin MATEI
Carlo CASAP
66’
67’ Gabriel MATEI
Sebastian MLADEN 69’
71’ Sylvain DESLANDES
Grigore TURDA
76’ Grigore TURDA
79’ Andrei PREPELIȚĂ
Georgian HONCIU
Sebastian MLADEN
Alexi PITU
81’
Damien DUSSAUT
Andrei ARTEAN
81’
2 - 2 penalty Andrei CIOBANU 90+2’
90+2’ Gabriel MATEI
90+4’ Ionuț Andrei ȘERBAN
90+4’ Daniel ŞERBĂNICĂ