Data disputării 01.11.2020 - 18:00
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)

Meciul din data 01.11.2020 dintre echipele FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Politehnica Iași: Nikolaos BAXEVANOS, Nicandro BREEVELD, Levente BŐSZ, Sorin Marian BUȘU, Andreas Cristian CALCAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Răzvan Philippe ONEA, Juan Pablo PASSAGLIA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Dan TĂLMACIU, Dženan ZAJMOVIĆ si rezervele: .

Viitorul Constanța: Alexandru MĂŢAN, Carlo CASAP, Valentin Alexandru COJOCARU, Jon GAZTAÑAGA Arrospide, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Damien DUSSAUT, Alin DOBROSAVLEVICI, Bradley DE NOOIJER, Virgil Eugen GHIȚĂ, Kevin LUCKASSEN, VÍCTOR FERNÁNDEZ Satué si rezervele: .

In minutul 01, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan TĂLMACIU si intra Manuel Ignacio DE IRIONDO
In minutul 20, schimbare, iese fundaș dreapta Damien DUSSAUT si intra Alin DOBROSAVLEVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alin DOBROSAVLEVICI (fundaș central). In minutul 20 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kevin LUCKASSEN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Dženan ZAJMOVIĆ (atacant). In minutul 51 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.