Data disputării 06.11.2020 - 17:00
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare) Marius Badea (Rm. Vâlcea)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)

Meciul din data 06.11.2020 dintre echipele Astra Giurgiu si se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare) Marius Badea (Rm. Vâlcea).

Astra Giurgiu: Shlomi AZULAY, Constantin Valentin BUDESCU, Ljuban CREPULJA, Valerică Marius GĂMAN, Daniel GRAOVAC, David Beniamin LAZAR, George Cristian MERLOI, Risto RADUNOVIĆ, Hugo Filipe Gonçalves Martins de SOUSA, Alberth STAHL, Dario ČANAĐIJA si rezervele: .

: Octavian Gabriel VÂLCEANU, Răzvan ANDRONIC, Cristian TĂNASE, Raul Andrei RUSESCU, Georgi Velikov PASHOV, Răzvan Bogdan PATRICHE, Mladen JUTRIĆ, Mihai DOBRESCU, Andrei Ioan CORDEA, Eugeniu CEBOTARU, Juan Bautista CASCINI si rezervele: .

In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan ANDRONIC si intra Tsvetelin CHUNCHUKOV
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta George Cristian MERLOI si intra Sébastien WÜTRICH
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Cristian TĂNASE si intra Petrișor Ionuț PETRESCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dario ČANAĐIJA si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Hugo Filipe Gonçalves Martins de SOUSA si intra Dinu GRAUR
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Eugeniu CEBOTARU si intra DUMITRIU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Ioan CORDEA si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 80, schimbare, iese atacant Raul Andrei RUSESCU si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
GOOOL! Gol marcat pentru de Jovan MARKOVIĆ (). In minutul 86 al partidei dintre Astra Giurgiu si , deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru de Petrișor Ionuț PETRESCU (). In minutul 90+3 al partidei dintre Astra Giurgiu si , scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa .

RUSESCU
30’ Răzvan ANDRONIC
Tsvetelin CHUNCHUKOV
George MERLOI
Sébastien WÜTRICH
46’
60’ TĂNASE Cristian
Petrișor PETRESCU
Dario ČANAĐIJA
Romario MOISE
72’
Hugo SOUSA
Dinu GRAUR
76’
79’ Eugeniu CEBOTARU