Data disputării 08.11.2020 - 18:00
Stadion Nicolae Dobrin
Localitatea Pitești
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe) Marius Cristian Marchidanu (Brăila)

Meciul din data 08.11.2020 dintre echipele FC Argeș Pitești si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Pitești pe stadionul Nicolae Dobrin. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe) Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

FC Argeș Pitești: Andrei Cristian BLEJDEA, Sylvain Boris Nabil DESLANDES, Stephan Leonard DRĂGHICI, Luka MARIĆ, Mihai Daniel LECA, Derlis David Meza Colli, Gabriel Eugen MATEI, Nicolae Constantin MUȘAT, George Mihai MICLE, Ionuț Andrei ȘERBAN, Andrei PREPELIȚĂ si rezervele: .

CFR 1907 Cluj: William SOARES da Silva, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Denis CIOBOTARIU, Cristian Marian MANEA, Cătălin Mihai ITU, Ciprian Ioan DEAC, Michaël PEREIRA, Mateo SUŠIĆ, Mario Junior RONDÓN Fernández, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 14 al partidei dintre FC Argeș Pitești si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mario Junior RONDÓN Fernández (atacant). In minutul 23 al partidei dintre FC Argeș Pitești si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Argeș Pitești, Mihai Daniel LECA
In minutul 54, schimbare, iese extremă stânga Michaël PEREIRA si intra Damjan ĐOKOVIĆ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Andrei PREPELIȚĂ si intra Mediop NDIAYE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Antun PALIĆ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Mihai ITU si intra Luis AURELIO
In minutul 88, schimbare, iese atacant Andrei Cristian BLEJDEA si intra Andrei Cristian MIRICA
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central William SOARES da Silva si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 90, schimbare, iese atacant Mario Junior RONDÓN Fernández si intra Gabriel DEBELJUH

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Mihai LECA 52’
54’ Michaël PEREIRA
Damjan ĐOKOVIĆ
Andrei PREPELIȚĂ
Mediop NDIAYE
57’
Stephan DRĂGHICI
Antun PALIĆ
80’
83’ Cătălin ITU
Luis AURELIO
Andrei BLEJDEA
Andre MIRICĂ
88’
90’ William SOARES
Ovidiu HOBAN
90’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN