Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Valentin Urzică (Piatra-Neamț)
Arbitru observator Dorobanțu Marian (Buzău)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 10.875

Meciul din data 18.02.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 10.875 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Valentin Urzică (Piatra-Neamț).

Fotbal Club FCSB: Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Florin GARDOȘ, Cristian TĂNASE, Doru Mihai PINTILII, Adrian POPA, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Nicolae Claudiu STANCIU, Łukasz SZUKAŁA, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: .

Universitatea Cluj: Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Dan Mihai BUCȘĂ, Róbert VESELOVSKY, Emil Ducu NINU, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Ionuț NEAG, Andrei LUNGU, Karim Abdel BOUTADJINE, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Valentin Ionuț LEMNARU si rezervele: .

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Emil Ducu NINU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (). In minutul 45 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Iasmin LATOVLEVICI
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Andrei LUNGU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Karim Abdel BOUTADJINE
In minutul 65, schimbare, iese Nicolae Claudiu STANCIU si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 68, schimbare, iese Andrei LUNGU si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 73, schimbare, iese si intra Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Łukasz SZUKAŁA (). In minutul 81 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese Karim Abdel BOUTADJINE si intra Adrian Dumitru BORZA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Vasilică CRISTOCEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1-4-2-3-1
Antrenor Laurențiu Reghecampf
Universitatea Cluj
1-4-2-3-1
22’ Emil NINU
1 - 0 Adrian POPA 45’
Paul PÂRVULESCU
Iasmin LATOVLEVICI
46’
52’ Andrei LUNGU
59’ Karim BOUTADJINE
Nicușor STANCIU
Claudiu KESERÜ
65’
68’ Andrei LUNGU
Gabriel MACHADO

Andrei PREPELIȚĂ
73’
75’ Ionuț TÂRNĂCOP
2 - 0 Łukasz SZUKAŁA 81’
83’ Karim BOUTADJINE
Adrian BORZA
TĂNASE Cristian 87’
90+2’ Vasilică CRISTOCEA