1 - 4

Concordia Chiajna - Fotbal Club FCSB - 24.02.2014 English version
Data disputării 24.02.2014 - 19:30
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (Băile Herculane), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Augustus Constantin (Ramnicu-Vâlcea)
Observator Marcel Lică (Constanța)
Spectatori 5.000

Meciul din data 24.02.2014 dintre echipele Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (Băile Herculane), Sebastian Stoianov (Constanța).

Concordia Chiajna: Valentin Costin DIMA, Florin Flavius PURECE, Carlos WELLINGTON da Silva, Cătălin Mihai SAVIN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Valentin COȘEREANU, Mihai Daniel LECA, Cristian Costel MELINTE, Emmanouil PAPASTERIANOS, Alin Florentin PENCEA si rezervele: .

Fotbal Club FCSB: Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Iasmin LATOVLEVICI, Doru Mihai PINTILII, Florin GARDOȘ, Adrian POPA, Nicolae Claudiu STANCIU, Andrei PREPELIȚĂ, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU, Łukasz SZUKAŁA si rezervele: .

In minutul 46, schimbare, iese si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Federico PIOVACCARI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 50 al partidei dintre Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 51, schimbare, iese fundaș stânga Iasmin LATOVLEVICI si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin COȘEREANU si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Florin Flavius PURECE si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 65, schimbare, iese si intra Marian Alexandru NEAGU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 7, Concordia Chiajna - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Federico PIOVACCARI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Federico PIOVACCARI (). In minutul 80 al partidei dintre Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cătălin Mihai SAVIN
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Emmanouil PAPASTERIANOS (mijlocaș defensiv). In minutul 90+2 al partidei dintre Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

CHIPCIU
46’
Claudiu KESERÜ
46’ Alexandru CHIPCIU
Federico PIOVACCARI
0 - 1 50’ Nicușor STANCIU
51’ Iasmin LATOVLEVICI
Paul PÂRVULESCU
Valentin COȘEREANU
Tiberiu SEREDIUC
53’
53’ Mihai PINTILII
Florin PURECE
Daniel FLOREA
65’

Marian NEAGU
65’
67’ Claudiu KESERÜ
0 - 2 7’ penalty Alexandru CHIPCIU
76’ Federico PIOVACCARI
0 - 3 80’ Federico PIOVACCARI