Data disputării 01.03.2014 - 18:00
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru Iulian Călin

Meciul din data 01.03.2014 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Săgeata Năvodari se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin

ACS Poli Timișoara: NUNO CLARO Simões Coimbra, Cristian Dorel SCUTARU, Szabolcs SZÉKELY, Alexandru Adrian POPOVICI, Alin Ioan ȘERONI, Danijel MORARIJU, Florin NANU, Edon HASANI, Alin DOBROSAVLEVICI, Nicolás Martín GOROBSOV, Cristian Nicolae BOLDEA si rezervele: Răzvan TRANDU, Eduard PAP, Florin Gheorghe NOHAI, Wilson Edgar James KNEESHAW, Cristian BĂRBUȚ, Esmir AHMETOVIĆ.

Săgeata Năvodari: Florin Vasile ACHIM, Miloš DELETIĆ, Ovidiu VEZAN, Florin POPA, Silviu Gabriel PANĂ, Leonidas PANAGOPOULOS, Borja NAVARRO Landáburu, Cristian Lucian MUNTEANU, José Emilio GUERRA Rodríguez, Dulee JOHNSON, David López Nadales "FONSI" si rezervele: Claudio Ioan Băican, Hristu CHIACU, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Marius Paul TIGOIANU, Mihaiță Alexandru ROMAN, Ionuț Andrei Filip, Viorel DINU II.

In minutul 31, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Silviu Gabriel PANĂ. Săgeata Năvodari va trebui sa trebui sa joace restul de 59 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Cristian Lucian MUNTEANU (fundaș central). In minutul 45+1 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Săgeata Năvodari, Săgeata Năvodari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin NANU si intra Răzvan TRANDU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Edon HASANI si intra Wilson Edgar James KNEESHAW
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alin Ioan ȘERONI (fundaș central). In minutul 55 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Săgeata Năvodari, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Miloš DELETIĆ si intra Valentin BĂRBULESCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Hristu CHIACU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Miloš DELETIĆ
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Alin DOBROSAVLEVICI si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu VEZAN si intra Marius Paul TIGOIANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Marius Paul TIGOIANU

GUERRA
31’ Silviu PANĂ
0 - 1 45+1’ Cristian MUNTEANU
Florin NANU
Răzvan TRANDU
46’
Edon HASANI
Wilson KNEESHAW
46’
1 - 1 Alin ȘERONI 55’
72’ Miloš DELETIĆ
Valentin BĂRBULESCU
72’ Florin ACHIM
Hristu CHIACU
76’ Miloš DELETIĆ
Alin DOBROSAVLEVICI
Cristian BĂRBUȚ
81’
90+1’ Ovidiu VEZAN
Marius TIGOIANU
90+3’ Marius TIGOIANU