Arbitru Adrian Comănescu
Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Alexandru Cerei
Observator Dan Petrescu
Spectatori 11.000

Meciul din data 02.03.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si Oțelul Galați se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 11.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Alexandru Cerei.

Petrolul Ploiești: GERALDO Washington Regufe Alves, Juan Ángel ALBÍN Leites, Marian Dean BEȚA, Ovidiu Ștefan HOBAN, GUILHERME Haubert Sityá, Pablo DE LUCAS Torres, Adrian MUTU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Njongo Lobe PRISO Doding , ROMÁRIO Santos Pires, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: .

Oțelul Galați: Stéphane TRITZ, Victoraș ASTAFEI, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Florin LOVIN, Ciprian Ștefan MILEA, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru TUDORIE si rezervele: .

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Stéphane TRITZ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Njongo Lobe PRISO Doding si intra WALTER Fernández Balufo
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Oțelul Galați, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 69, schimbare, iese atacant "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha si intra Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Juan Ángel ALBÍN Leites si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Adrian MUTU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Sony MUSTIVAR
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, ROMÁRIO Santos Pires
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ciprian Ștefan MILEA si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ovidiu Ștefan HOBAN
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (). In minutul 88 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Oțelul Galați, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sony MUSTIVAR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

TUDORIE
25’ Ciprian MILEA
GERALDO ALVES 26’
38’ Stéphane TRITZ
Njongo PRISO
Fernández WALTER
46’
1 - 0 FILIPE TEIXEIRA 50’
67’ Alexandru TUDORIE