Arbitri asistenţi Aurel Oniță și Vasile Marinescu
Arbitru observator Aron Huzu
Observator Mircea Călin
Spectatori 23.247

Meciul din data 01.03.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 23.247 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță și Vasile Marinescu.

Fotbal Club FCSB: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU, Cristian TĂNASE, Łukasz SZUKAŁA, Nicolae Claudiu STANCIU, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Iasmin LATOVLEVICI, Florin GARDOȘ, Alexandru Mihăiță CHIPCIU si rezervele: Federico PIOVACCARI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei PREPELIȚĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Claudiu Andrei KESERÜ, Pantelis KAPETANOS.

Dinamo București: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, George Marius ȚUCUDEAN, Ionuț Daniel ȘERBAN, Steven Gary Narvey THICOT, Laurențiu Daniel RUS, Dorin ROTARIU, BOUBACAR Mansaly, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Steliano FILIP, Dragoș GRIGORE, Cosmin Gabriel MATEI si rezervele: Antonio ASANOVIĆ, Joël Fabrice Goho Bah THOMAS, Kristijan NAUMOVSKI, Cătălin Constantin MUNTEANU, Valentin Marius LAZĂR, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Constantin GRECU.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Fernando Lopes dos Santos VARELA si intra Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Federico PIOVACCARI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Valentin Marius LAZĂR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dragoș GRIGORE (fundaș central). In minutul 57 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Nicolae Claudiu STANCIU si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 78, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Joël Fabrice Goho Bah THOMAS
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Joël Fabrice Goho Bah THOMAS
In minutul 86, schimbare, iese fundaș central Dragoș GRIGORE si intra Antonio ASANOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, ELTON Charles Figueiredo da Silva
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Federico PIOVACCARI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Eugen MATEI

Andrei PREPELIȚĂ
46’
Adrian POPA
Federico PIOVACCARI
46’
53’ Steliano FILIP
54’ Ionuț ȘERBAN
Valentin LAZĂR
0 - 1 57’ Dragoș GRIGORE
TĂNASE Cristian 60’
Nicușor STANCIU
Claudiu KESERÜ
63’
78’ George ȚUCUDEAN
Joël THOMAS
81’ Joël THOMAS
86’ Dragoș GRIGORE
Antonio ASANOVIĆ
1 - 1 Claudiu KESERÜ 89’
90+1’ Da Silva ELTON