Universitatea Cluj - Astra Giurgiu - 28.02.2014 English version
Data disputării 28.02.2014 - 20:30
Stadion Cluj Arena
Localitatea Cluj-Napoca

Meciul din data 28.02.2014 dintre echipele Universitatea Cluj si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena.

Universitatea Cluj: Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Róbert VESELOVSKY, Lóránt KOVÁCS, Valentin Ionuț LEMNARU, Emil Ducu NINU, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Dan Mihai BUCȘĂ, Karim Abdel BOUTADJINE, Octavian ABRUDAN, Adrian Dumitru BORZA si rezervele: Andrei LUNGU, Ionuț NEAG, Vladimir George NICULESCU, Gabriel Teixeira MACHADO, Ronald GËRÇALIU, Andreas Cristian CALCAN, Rareș TAKÁCS.

Astra Giurgiu: Seidu YAHAYA, Alexandru MĂŢEL, Paul PAPP, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Dănuț Dumitru COMAN, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF, YAZALDE Gomes Pinto, Gabriel Nicolae ENACHE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si rezervele: Karim Abdoul YODA, Denis ALIBEC, Takayuki SETO, Valerică Marius GĂMAN, Laurențiu Cătălin IORGA, Silviu LUNG JR., Marian CRISTESCU.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Karim Abdoul YODA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Seidu YAHAYA
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Raul Axente CIUPE
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Vasilică CRISTOCEA si intra Andrei LUNGU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lóránt KOVÁCS si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 71, schimbare, iese rezervă Karim Abdoul YODA si intra Denis ALIBEC
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Valentin Ionuț LEMNARU si intra Andreas Cristian CALCAN
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Valentin Ionuț LEMNARU (atacant). In minutul 9 al partidei dintre Universitatea Cluj si Astra Giurgiu, Universitatea Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Gabriel Teixeira MACHADO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Universitatea Cluj.

YAZALDE
22’ Gabriel ENACHE
46’ Gabriel ENACHE
Karim YODA
48’ Seidu YAHAYA
Raul CIUPE 49’
Vasilică CRISTOCEA
Andrei LUNGU
56’
Lóránt KOVÁCS
Gabriel MACHADO
63’
71’ Karim YODA
Denis ALIBEC
79’ William DE AMORIM