Stadion Tudor Vladimirescu
Localitatea Târgu-Jiu
Arbitru Ovidiu Hațegan
Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, George Neacșu

Meciul din data 02.03.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, George Neacșu.

Pandurii Târgu-Jiu: ERICO Constantino da Silva, Paul Viorel ANTON, Nicandro BREEVELD, Cristian Ionuț BUD, Paraskevas CHRISTOU, David Andrés DISTÉFANO, Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan Marian STANCA si rezervele: .

Ceahlăul Piatra-Neamț: Vaidas SLAVICKAS, Vlad Alexandru ACHIM, Doru POPADIUC, Marius Gheorghe ONCIU, Andrei Ovidiu MARC, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alexandru ICHIM, Nicolae CALANCEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Lucas Gabriel López GARCÍA si rezervele: .

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nicandro BREEVELD
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta David Andrés DISTÉFANO si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 48, schimbare, iese fundaș central Paraskevas CHRISTOU si intra ALEX dos Santos Gonçalves
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 65, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Doru POPADIUC
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Andre Ceah
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de ALEX dos Santos Gonçalves (). In minutul 73 p al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Ceahlăul Piatra-Neamț, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Lucas Gabriel López GARCÍA si intra Lucian Cristian CAZAN
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ (mijlocaș stânga). In minutul 9 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Nicandro BREEVELD 40’
45’ Andrei MARC
David DISTÉFANO
Alin BULEICĂ
46’
Paraskevas CHRISTOU
ALEX
48’
Bogdan UNGURUȘAN 62’
Cristian BUD
Alexandru CIUCUR
65’
68’ Doru POPADIUC
71’ Sebastian CHITOȘCĂ