Arbitri asistenţi Aurel Oniță și Miklós Nagy
Arbitru observator Ioan Mureșan
Observator Ionuț Calancia
Spectatori 1.000

Meciul din data 10.03.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Marin Anastasovici pe stadionul Giurgiu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță și Miklós Nagy.

Astra Giurgiu: William Douglas DE AMORIM, Valerică Marius GĂMAN, Dănuț Dumitru COMAN, Laurențiu Cătălin IORGA, Mirko IVANOVSKI, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Alexandru MĂŢEL, Paul PAPP, Takayuki SETO, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: .

Pandurii Târgu-Jiu: Paul Viorel ANTON, Cristian Ionuț BUD, Alin Florian BULEICĂ, Paraskevas CHRISTOU, ERICO Constantino da Silva, Michał GLIWA, Iulian MAMELE, Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Dan Nicolae NISTOR si rezervele: .

In minutul 45, schimbare, iese atacant Mirko IVANOVSKI si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru MĂŢEL
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Constantin Valentin BUDESCU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ERICO Constantino da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru MĂŢEL (fundaș dreapta). In minutul 65 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Paraskevas CHRISTOU si intra Feiz SHAMSIN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Laurențiu Cătălin IORGA (mijlocaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra David Andrés DISTÉFANO
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin Florian BULEICĂ si intra ALEX dos Santos Gonçalves
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cătălin IORGA si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

YAZALDE
45’
Alexandru MĂȚEL 57’
Constantin BUDESCU
Marian CRISTESCU
60’
63’ ERICO
1 - 0 Alexandru MĂȚEL 65’
66’ Paraskevas CHRISTOU