Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu și Alexandru Cerei
Arbitru observator Zoltán Székely
Observator Cristian Ciocoiu
Spectatori 2.500

Meciul din data 08.03.2014 dintre echipele FC Botoșani si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu și Alexandru Cerei.

FC Botoșani: Aco STOJKOV, Valeriu Ionuț BORDEANU, Marius Marian CROITORU, Attila László HADNAGY, Deniss IVANOVS, Sergiu Adrian OLTEAN, David Beniamin LAZAR, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Aurimas Vertelis, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: .

ACS Poli Timișoara: Alin Ioan ȘERONI, Cristian Nicolae BOLDEA, Ioan MERA, Danijel MORARIJU, NUNO CLARO Simões Coimbra, Adrian Florin POPARADU, Alexandru Adrian POPOVICI, Cristian Dorel SCUTARU, Szabolcs SZÉKELY, Nicolás Martín GOROBSOV si rezervele: Răzvan TRANDU.

In minutul 21, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Adrian POPOVICI. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 69 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deniss IVANOVS
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 46, schimbare, iese Claudiu CODOBAN si intra Răzvan TINCU
In minutul 52, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Nicolás Martín GOROBSOV. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 38 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
In minutul 56, schimbare, iese atacant Szabolcs SZÉKELY si intra Edon HASANI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș central). In minutul 58 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Aurimas Vertelis si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 64, schimbare, iese atacant Cristian Nicolae BOLDEA si intra Florin NANU
In minutul 72, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra George CÂRJAN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Adrian OLTEAN
In minutul 85, schimbare, iese rezervă Răzvan TRANDU si intra Wilson Edgar James KNEESHAW
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

SZÉKELY
21’ Alexandru POPOVICI
Deniss IVANOVS 42’
45+1’ Cristian SCUTARU
Claudiu CODOBAN
Răzvan TINCU
46’
52’ Nicolás GOROBSOV
56’ Szabolcs SZÉKELY