Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinesc (București), Florin Ungureanu (București)
Arbitru observator Florin Miron (București)
Observator Ionuț Coza (Cernica)

Meciul din data 07.03.2014 dintre echipele FC Brașov si Oțelul Galați se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinesc (București), Florin Ungureanu (București).

FC Brașov: Florin IACOB, Ștefan Costel GRIGORIE, Adnan AGANOVIĆ, Alexandru Ion VAGNER, Cristian Mihai IONESCU, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Alexandru MATEIU si rezervele: Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Davide Alexandre Pinto DIAS, Andrei CRISTEA, Mugurel Mihai BUGA, Mislav LEKO, Romeo Constantin SURDU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Georgian PĂUN, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Daniel MUTU.

Oțelul Galați: "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Florin LOVIN, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru Florian ZAHARIA, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Gabriel Nicu GIURGIU, Armando COOPER, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Ciprian Ștefan MILEA, Tadas SIMAITIS, Alexandru TUDORIE, Enes ŠIPOVIČ, Ioan Constantin FILIP, Liviu Dorin BĂJENARU.

GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Victoraș ASTAFEI (atacant). In minutul 12 al partidei dintre FC Brașov si Oțelul Galați, Oțelul Galați deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Cristian Bogdan SÂRGHI
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 21 al partidei dintre FC Brașov si Oțelul Galați, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Mugurel Mihai BUGA (rezervă). In minutul 23 al partidei dintre FC Brașov si Oțelul Galați, scorul devine 1 - 2.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Ion VAGNER
In minutul 52, schimbare, iese rezervă Georgian PĂUN si intra Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 56, schimbare, iese atacant "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Romeo Constantin SURDU
In minutul 71, schimbare, iese rezervă Andrei CRISTEA si intra Ștefan Costel GRIGORIE
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Giuseppe PRESTIA
In minutul 79, schimbare, iese rezervă Alexandru TUDORIE si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 88, schimbare, iese rezervă Ciprian Ștefan MILEA si intra Ioan Constantin FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Ioan Constantin FILIP (rezervă). In minutul 90+5 al partidei dintre FC Brașov si Oțelul Galați, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Oțelul Galați.

0 - 1 12’ Victoraș ASTAFEI
18’ Cristian SÂRGHI
0 - 2 21’ Alexandru TUDORIE
1 - 2 Mugurel BUGA 23’
Ricardo MACHADO 24’
Alexandru VAGNER 37’
Georgian PĂUN
Bruno MADEIRA
52’
54’ MARQUINHOS
56’ MARQUINHOS
Alexandru Florian ZAHARIA
Romeo SURDU 59’
Andrei CRISTEA
Ștefan GRIGORIE
71’
78’ Giuseppe PRESTIA
79’ Alexandru TUDORIE