Arbitru Cătălin Popa
Arbitri asistenţi Bogdan Velicu, Ioan Ciocănea
Arbitru observator Romică Bîrdeș
Observator Ion Manu

Meciul din data 14.03.2014 dintre echipele Corona Brașov si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Velicu, Ioan Ciocănea.

Corona Brașov: Vlad MUNTEANU II, Francisco WANDERSON Miranda, Alexandru Traian MARC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Răzvan Tudor DAMIAN, Sergiu Florin BUȘ, Cornel Ioan COMAN, Marius Mihai BURLACU, Sergiu Alexandru NEACŞA, Andrei POVERLOVICI, Florian Dumitru PÂRVU si rezervele: Remus Cristian DĂNĂLACHE, Ovidiu Ionuț MENDIZOV, Mihai Aurelian ISTROFOR, Radu Leonte, Rareș Ștefan FORIKA, Cătălin Iulian DEDU, Valentin Daniel BALINT.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Alin RADA, Damjan ĐOKOVIĆ, Felice PICCOLO, Derick Chuka OGBU, Aitor MONROY Rueda, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Denilson Martinho GABIONETTA, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ, Paul Ștefan BATIN si rezervele: Szilard VERES, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Grégory Victor TADÉ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Mihai Adrian MINCĂ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giorgi CHANTURIA.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Sergiu Dorin NEGRUȚ (mijlocaș central). In minutul 18 al partidei dintre Corona Brașov si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Sergiu Dorin NEGRUȚ (mijlocaș central). In minutul 21 al partidei dintre Corona Brașov si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Sergiu Florin BUȘ
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Vlad MUNTEANU II
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Damjan ĐOKOVIĆ si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Felice PICCOLO
GOOOL! Gol marcat pentru Corona Brașov de Sergiu Alexandru NEACŞA (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Corona Brașov si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 61, jucatorul echipei Corona Brașov, Sergiu Florin BUȘ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Corona Brașov ramane din minutul 61 in 10 jucatori.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Andrei POVERLOVICI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Denilson Martinho GABIONETTA si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Paul Ștefan BATIN
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Florian Dumitru PÂRVU si intra Valentin Daniel BALINT
GOOOL! Gol marcat pentru Corona Brașov de Cornel Ioan COMAN (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Corona Brașov si CFR 1907 Cluj, Corona Brașov reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 87, schimbare, iese atacant Sergiu Alexandru NEACŞA si intra Rareș Ștefan FORIKA
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Cornel Ioan COMAN si intra Ovidiu Ionuț MENDIZOV

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Vlad MUNTEANU II 38’
55’ Damjan ĐOKOVIĆ
Tiago LOPES
59’ Felice PICCOLO
1 - 2 Sergiu NEACȘA 60’
Sergiu BUȘ 61’
Andrei POVERLOVICI 62’
65’ Denilson GABIONETTA