Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea) și Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Vasile Bratu (Slobozia)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 1.000

Meciul din data 31.03.2014 dintre echipele FC Vaslui si FC Brașov se disputa in localitatea Vaslui pe stadionul Municipal. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea) și Sebastian Stoianov (Constanța).

FC Vaslui: Matías Enrique ABELAIRAS, Liviu Ion ANTAL, Ionuț BALAUR, Piotr CELEBAN, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Nicolae Constantin MUȘAT, César ORTIZ Puentenueva, Franco RAZZOTTI Viretto, Mike TEMWANJERA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: .

FC Brașov: Cristian Mihai IONESCU, Romeo Constantin SURDU, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alexandru MATEIU, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Mislav LEKO, Florin IACOB, Andrei CRISTEA, Mugurel Mihai BUGA, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: .

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Liviu Ion ANTAL
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Matías Enrique ABELAIRAS si intra Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA"
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de César ORTIZ Puentenueva (fundaș central). In minutul 61 al partidei dintre FC Vaslui si FC Brașov, FC Vaslui deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Davide Alexandre Pinto DIAS
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Piotr CELEBAN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 81, schimbare, iese atacant Romeo Constantin SURDU si intra Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Vaslui.

Gilmerson GIL BAHIA
46’
1 - 0 César ORTIZ 61’
Henrique MADSON 63’
68’ Alexandru MATEIU