Arbitru Adrian Ilyeș
Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Bogdan Velicu
Arbitru observator Ionuț Bobe
Observator Cristian Vasc

Meciul din data 05.04.2014 dintre echipele FC Botoșani si Corona Brașov se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Ilyeș impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Bogdan Velicu.

FC Botoșani: Aurimas Vertelis, Florin Dorin ACSINTE, Claudiu CODOBAN, Marius Marian CROITORU, Ciprian DINU, Attila László HADNAGY, David Beniamin LAZAR, Sergiu Adrian OLTEAN, Aco STOJKOV, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Valeriu Ionuț BORDEANU, Vasile Marius CURILEAC, George CÂRJAN, Cristian DANCI, Silvio Emiliano DORREGO Coito, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP.

Corona Brașov: Marius Mihai BURLACU, Sergiu Florin BUȘ, Cornel Ioan COMAN, Răzvan Tudor DAMIAN, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Remus Cristian DĂNĂLACHE, Ovidiu Ionuț MENDIZOV, Francisco WANDERSON Miranda, Sergiu Alexandru NEACŞA, Andrei POVERLOVICI, Florian Dumitru PÂRVU si rezervele: Sergiu Victor HOMEI, Cătălin Iulian DEDU, Rareș Ștefan FORIKA, Florin MANEA, Alexandru Traian MARC, Horia POPA, Valentin Daniel BALINT.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Andrei POVERLOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Claudiu CODOBAN (mijlocaș defensiv). In minutul 39 al partidei dintre FC Botoșani si Corona Brașov, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Claudiu CODOBAN (mijlocaș defensiv). In minutul 49 al partidei dintre FC Botoșani si Corona Brașov, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre FC Botoșani si Corona Brașov, scorul devine 3 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Florian Dumitru PÂRVU si intra Florin MANEA
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Marius Mihai BURLACU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Ciprian DINU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aurimas Vertelis
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Claudiu CODOBAN si intra Cristian DANCI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aurimas Vertelis si intra István Sándor FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru Corona Brașov de Francisco WANDERSON Miranda (mijlocaș central). In minutul 74 al partidei dintre FC Botoșani si Corona Brașov, scorul devine 3 - 1.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Alexandru NEACŞA si intra Horia POPA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Attila László HADNAGY si intra George CÂRJAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

PÂRVU
23’ Sergiu NEACȘA
34’ Andrei POVERLOVICI
1 - 0 Claudiu CODOBAN 39’
2 - 0 Claudiu CODOBAN 49’
3 - 0 Attila HADNAGY 53’