Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Alexandru Cerei
Arbitru observator Daniel Demetrescu
Observator Paul Mincu
Spectatori 3.154

Meciul din data 11.04.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Vaslui se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 3.154 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Alexandru Cerei.

Fotbal Club FCSB: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Florin GARDOȘ, Claudiu Andrei KESERÜ, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Andrei PREPELIȚĂ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Nicolae Claudiu STANCIU, Cristian TĂNASE, Federico PIOVACCARI si rezervele: Lucian Ionuț FILIP, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Gabriel Cristian IANCU, Iasmin LATOVLEVICI, Cornel Emilian RÂPĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU.

FC Vaslui: Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Liviu Ion ANTAL, Ionuț BALAUR, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA", MADSON Henrique Nascimento Santos, Nicolae Constantin MUȘAT, César ORTIZ Puentenueva, Franco RAZZOTTI Viretto, Mike TEMWANJERA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Matías Enrique ABELAIRAS si rezervele: Alexandru BUZIUC, Mauricio Andrés CUERO Castillo, Daniel Mihai BURCEA, Sergiu Cristian POPOVICI, Igor PRAHIĆ, Adrian Marian PĂTULEA, Cătălin George STRATON.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Iasmin LATOVLEVICI
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Matías Enrique ABELAIRAS
In minutul 6, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Mike TEMWANJERA
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin GARDOȘ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Federico PIOVACCARI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Mike TEMWANJERA (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Vaslui, FC Vaslui deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90, schimbare, iese fundaș dreapta Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA" si intra Igor PRAHIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Mike TEMWANJERA si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș central Matías Enrique ABELAIRAS si intra Alexandru BUZIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Vaslui.

Răzvan GRĂDINARU
46’
Paul PÂRVULESCU
Iasmin LATOVLEVICI
46’
55’ Matías ABELAIRAS
6’ Mike TEMWANJERA
Florin GARDOȘ 60’
Federico PIOVACCARI 63’
Nicușor STANCIU
Mihai RĂDUȚ
64’
Mihai RĂDUȚ 70’
0 - 1 85’ Mike TEMWANJERA
90’ Gilmerson GIL BAHIA
Igor PRAHIĆ
90+2’ Vytautas ČERNIAUSKAS
90+2’ Mike TEMWANJERA
Adrian PĂTULEA
90+3’ Matías ABELAIRAS