Arbitru Horia Mladenovici
Arbitri asistenţi Florin Ungureanu, Ionel Dumitru
Arbitru observator Alexandru Midvichi
Observator Vasile Simionaș

Meciul din data 19.04.2014 dintre echipele FC Vaslui si Corona Brașov se disputa in localitatea Vaslui pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Mladenovici impreuna cu arbitrii asistenti Florin Ungureanu, Ionel Dumitru.

FC Vaslui: Liviu Ion ANTAL, Nicolae Constantin MUȘAT, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Matías Enrique ABELAIRAS, Ionuț BALAUR, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA", MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, César ORTIZ Puentenueva, Franco RAZZOTTI Viretto, Mike TEMWANJERA si rezervele: Alexandru BUZIUC, Mauricio Andrés CUERO Castillo, Andrei Ștefan ENESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Igor PRAHIĆ, Adrian Marian PĂTULEA, Cătălin George STRATON.

Corona Brașov: Valentin Daniel BALINT, Marius Mihai BURLACU, Răzvan Tudor DAMIAN, Cătălin Iulian DEDU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Rareș Ștefan FORIKA, Florin MANEA, Alexandru Traian MARC, Francisco WANDERSON Miranda, Vlad MUNTEANU II, Andrei POVERLOVICI si rezervele: Sergiu Victor HOMEI, Ciprian Florin BRATA, Remus Cristian DĂNĂLACHE, Mihai Aurelian ISTROFOR, Ovidiu Ionuț MENDIZOV, Raphael Andrei STĂNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de MADSON Henrique Nascimento Santos (mijlocaș defensiv). In minutul 21 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, FC Vaslui deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Răzvan Tudor DAMIAN
In minutul 30, FC Vaslui - Corona Brașov, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Vaslui de Liviu Ion ANTAL
GOOOL! Gol marcat pentru Corona Brașov de Rareș Ștefan FORIKA (fundaș dreapta). In minutul 40 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 42 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, scorul devine 3 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS (mijlocaș dreapta). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, scorul devine 4 - 1.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Mike TEMWANJERA (atacant). In minutul 53 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, scorul devine 5 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Rareș Ștefan FORIKA si intra Raphael Andrei STĂNESCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin MANEA si intra Ciprian Florin BRATA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Liviu Ion ANTAL (mijlocaș stânga). In minutul 64 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, scorul devine 7 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Matías Enrique ABELAIRAS si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 74, schimbare, iese atacant Mike TEMWANJERA si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Alexandru BUZIUC
In minutul 84, schimbare, iese atacant Valentin Daniel BALINT si intra Ovidiu Ionuț MENDIZOV
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Nicolae Constantin MUȘAT (fundaș stânga). In minutul 86 al partidei dintre FC Vaslui si Corona Brașov, scorul devine 8 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 8 - 1 pentru echipa FC Vaslui.