Data disputării 26.04.2014 - 16:30
Stadion Oțelul
Localitatea Galați
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (Băile Herculane) și Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Râmnicu-Vâlcea)
Observator Dorin Roșca (Buzău)

Meciul din data 26.04.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Săgeata Năvodari se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (Băile Herculane) și Bogdan Gheorghe (București).

Oțelul Galați: Liviu Dorin BĂJENARU, Ioan Constantin FILIP, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Florin LOVIN, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Stéphane TRITZ, Alexandru TUDORIE si rezervele: Enes ŠIPOVIČ, Victoraș ASTAFEI, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Ciprian Ștefan MILEA, Tadas SIMAITIS, Alexandru Florian ZAHARIA, Constantin MIŞELĂRICU.

Săgeata Năvodari: Cristian Lucian MUNTEANU, Miloš DELETIĆ, David López Nadales "FONSI", José Emilio GUERRA Rodríguez, Dulee JOHNSON, Apostol MUZAC, Leonidas PANAGOPOULOS, Ionuț Andrei PETELEU, Florin POPA, Ovidiu VEZAN, Florin Vasile ACHIM si rezervele: Claudio Ioan Băican, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Ionuț Andrei Filip, Ilie Iordache, Silviu Gabriel PANĂ, Marius Paul TIGOIANU, Alexandru TUDOSE.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Florin POPA
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Cristian Bogdan SÂRGHI
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Silviu Gabriel PANĂ (rezervă). In minutul 59 al partidei dintre Oțelul Galați si Săgeata Năvodari, Săgeata Năvodari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese atacant "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Ovidiu VEZAN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Apostol MUZAC
In minutul 69, schimbare, iese atacant Liviu Dorin BĂJENARU si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu VEZAN si intra Alexandru TUDOSE