Data disputării 26.04.2014 - 18:45
Stadion Cluj Arena
Localitatea Cluj-Napoca
Arbitru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea)
Arbitri asistenţi Marius Marchidanu (Brăila) și George Neacșu (Campulung-Muscel)
Arbitru observator László Sajtos (Sibiu)
Observator Dumitru Dumitriu (București)

Meciul din data 26.04.2014 dintre echipele Universitatea Cluj si FC Vaslui se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Marchidanu (Brăila) și George Neacșu (Campulung-Muscel).

Universitatea Cluj: Róbert VESELOVSKY, Octavian ABRUDAN, Karim Abdel BOUTADJINE, Dan Mihai BUCȘĂ, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Ronald GËRÇALIU, Lóránt KOVÁCS, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Emil Ducu NINU, Valentin Ionuț LEMNARU si rezervele: Adrian Dumitru BORZA, Andreas Cristian CALCAN, Gabriel Teixeira MACHADO, RODRIGO Braga Menezes, Ionuț NEAG, Vladimir George NICULESCU, Florent SAUVADET.

FC Vaslui: Nicolae Constantin MUȘAT, Liviu Ion ANTAL, Ionuț BALAUR, Mauricio Andrés CUERO Castillo, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA", MADSON Henrique Nascimento Santos, César ORTIZ Puentenueva, Franco RAZZOTTI Viretto, Mike TEMWANJERA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Matías Enrique ABELAIRAS si rezervele: Alexandru BUZIUC, Andrei Ștefan ENESCU, Daniel Mihai BURCEA, Octavian Dorin ORMENIŞAN, Sergiu Cristian POPOVICI, Igor PRAHIĆ, Adrian Marian PĂTULEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Maximilian Johannes Ștefan NICU (mijlocaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre Universitatea Cluj si FC Vaslui, Universitatea Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Liviu Ion ANTAL
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Vasilică CRISTOCEA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, César ORTIZ Puentenueva
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Lóránt KOVÁCS
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Lóránt KOVÁCS si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mauricio Andrés CUERO Castillo si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 6, schimbare, iese fundaș stânga Ronald GËRÇALIU si intra Ionuț NEAG
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasilică CRISTOCEA si intra Florent SAUVADET
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Nicolae Constantin MUȘAT si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 80, jucatorul echipei FC Vaslui, César ORTIZ Puentenueva a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Vaslui ramane din minutul 80 in 10 jucatori.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Liviu Ion ANTAL si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Florent SAUVADET
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Mike TEMWANJERA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Universitatea Cluj.

1 - 0 Max NICU 12’
17’ Liviu ANTAL
Vasilică CRISTOCEA 24’
45+1’ César ORTIZ
Lóránt KOVÁCS 50’
Lóránt KOVÁCS
Gabriel MACHADO
54’
59’ Mauricio CUERO
Andrei ENESCU
Ronald GËRÇALIU
Ionuț NEAG
6’
Vasilică CRISTOCEA
Florent SAUVADET
68’
Dan BUCȘĂ 70’
75’ Nicolae MUȘAT
Sergiu POPOVICI
80’ César ORTIZ
Gabriel MACHADO 81’
84’ Liviu ANTAL
Adrian PĂTULEA
Florent SAUVADET 90+1’
90+1’ Mike TEMWANJERA