Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea) și Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Ionuț Calancia (București)
Spectatori 100

Meciul din data 28.04.2014 dintre echipele Corona Brașov si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea) și Ovidiu Artene (Vaslui).

Corona Brașov: Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Vlad MUNTEANU II, Francisco WANDERSON Miranda, Alin Mihai MANEA, Sergiu Victor HOMEI, Remus Cristian DĂNĂLACHE, Rareș Ștefan FORIKA, Cornel Ioan COMAN, Ciprian Florin BRATA, Andrei POVERLOVICI, Sergiu Alexandru NEACŞA si rezervele: Alexandru Traian MARC, Mihai Aurelian ISTROFOR, Cătălin Iulian DEDU, Sergiu Florin BUȘ, Marius Mihai BURLACU, Raphael Andrei STĂNESCU.

Viitorul Constanța: Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Florin Lucian TĂNASE, Alin Dorinel TOȘCA, Ionuț Justinian LARIE, Alexandru LAZĂR, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian GAVRA, Nicolae Constantin DICĂ, Dragoș BALAURU, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Răzvan MARIN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Mircea Ionuț AXENTE, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Alexandru BUZBUCHI.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 17 al partidei dintre Corona Brașov si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Andrei POVERLOVICI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Florin BRATA si intra Sergiu Florin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA (fundaș central). In minutul 5 al partidei dintre Corona Brașov si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Constantin DICĂ si intra Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Alexandru NEACŞA si intra Raphael Andrei STĂNESCU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Răzvan MARIN
In minutul 74, schimbare, iese Florin MANEA si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Vlad MUNTEANU II
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Mircea Ionuț AXENTE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru LAZĂR (mijlocaș defensiv). In minutul 86 al partidei dintre Corona Brașov si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Mircea Ionuț AXENTE (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Corona Brașov si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Sergiu BUȘ
46’
0 - 2 5’ Bogdan MITREA
57’ Nicolae DICĂ
Bogdan ŢÂRU
Sergiu NEACȘA 64’
Sergiu NEACȘA
Raphael STĂNESCU
67’
71’ BENZAR Romario
73’ Alexandru MITRIȚĂ