Arbitri asistenţi Bogdan Velicu, Dan Popescu
Arbitru observator Ovidiu Arușoaie
Observator Ioan Șulea
Spectatori 600

Meciul din data 03.05.2014 dintre echipele FC Vaslui si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Vaslui pe stadionul Municipal. in fata a 600 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Ilyeș impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Velicu, Dan Popescu.

FC Vaslui: Liviu Ion ANTAL, Mike TEMWANJERA, Matías Enrique ABELAIRAS, Ionuț BALAUR, Andrei Ștefan ENESCU, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA", MADSON Henrique Nascimento Santos, Igor PRAHIĆ, Franco RAZZOTTI Viretto, Cătălin George STRATON, Nicolae Constantin MUȘAT si rezervele: Alexandru BUZIUC, Andrei CORDOȘ, Daniel Mihai BURCEA, Adrian Neniță, Octavian Dorin ORMENIŞAN, Sergiu Cristian POPOVICI, Adrian Marian PĂTULEA.

Pandurii Târgu-Jiu: Michał GLIWA, Doru BRATU, Nicandro BREEVELD, ALEX dos Santos Gonçalves, ERICO Constantino da Silva, Deivydas MATULEVIČIUS, Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Paul Viorel ANTON si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Călin Virgil CRISTEA, David Andrés DISTÉFANO, ELTON Constantino Da Silva, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Marian PLEAȘCĂ, Feiz SHAMSIN.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Paul Viorel ANTON
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Liviu Ion ANTAL (mijlocaș dreapta). In minutul 59 al partidei dintre FC Vaslui si Pandurii Târgu-Jiu, FC Vaslui deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese atacant ALEX dos Santos Gonçalves si intra Feiz SHAMSIN
In minutul 66, schimbare, iese atacant Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra ELTON Constantino Da Silva
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Matías Enrique ABELAIRAS si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Mike TEMWANJERA si intra Daniel Mihai BURCEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Vaslui.

Henrique MADSON 23’
44’ Marko MOMČILOVIĆ
51’ Paul ANTON
1 - 0 Liviu ANTAL 59’
66’ ALEX
Feiz SHAMSIN
66’ Viorel NICOARĂ
Alexandru CIUCUR
74’ Nicandro BREEVELD