Arbitri asistenţi Florin Ungureanu, Stelian Slabu
Arbitru observator Paul Unimatan, Teodora Albon
Observator Gabriel Bârjac
Spectatori 2.000

Meciul din data 08.05.2014 dintre echipele FC Brașov si Corona Brașov se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Denis Haidiner impreuna cu arbitrii asistenti Florin Ungureanu, Stelian Slabu.

FC Brașov: Andrei CRISTEA, Alexandru Ion VAGNER, Adnan AGANOVIĆ, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Cristian Mihai IONESCU, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Alexandru MATEIU, Diogo de Almeida SANTOS, Bruno Alexandre Marques MADEIRA si rezervele: Davide Alexandre Pinto DIAS, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Mislav LEKO, Daniel MUTU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Bogdan Adrian STRĂUȚ, Romeo Constantin SURDU.

Corona Brașov: Mihai Aurelian ISTROFOR, Sergiu Florin BUȘ, Cătălin Iulian DEDU, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Remus Cristian DĂNĂLACHE, Rareș Ștefan FORIKA, Sergiu Victor HOMEI, Radu Leonte, Ovidiu Ionuț MENDIZOV, Francisco WANDERSON Miranda, Raphael Andrei STĂNESCU si rezervele: Dragoș Dănilă, Lucian Ionuț GĂTEJ, Florin MANEA, Alin Mihai MANEA, Vlad MUNTEANU II, Horia POPA, Valentin Daniel BALINT.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Bruno Alexandre Marques MADEIRA (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre FC Brașov si Corona Brașov, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Sergiu Victor HOMEI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Ovidiu Ionuț MENDIZOV si intra Vlad MUNTEANU II
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Diogo de Almeida SANTOS
In minutul 59, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Radu Leonte si intra Iulian POPA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Horia POPA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Raphael Andrei STĂNESCU si intra Florin MANEA
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Cristian Mihai IONESCU si intra Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO"
In minutul 86, jucatorul echipei Corona Brașov, Sergiu Victor HOMEI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Corona Brașov ramane din minutul 86 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Brașov.

1 - 0 Bruno MADEIRA 32’
46’ Sergiu HOMEI
46’ Ovidiu MENDIZOV
Vlad MUNTEANU II
Diogo SANTOS 49’
Andrei CRISTEA
Diogo FONSECA
59’
Radu LEONTE
Iulian POPA
69’
73’ Horia POPA
76’ Raphael STĂNESCU