Arbitri asistenţi Valentin Avram (Bucuresti) și Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Ion Manu (București)
Spectatori 9.000

Meciul din data 07.05.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Vaslui se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 9.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (Bucuresti) și Bogdan Gheorghe (București).

Petrolul Ploiești: Jean-Sony ALCÉNAT, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Juan Ángel ALBÍN Leites, Pablo DE LUCAS Torres, GERALDO Washington Regufe Alves, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Ovidiu Ștefan HOBAN, Adrian MUTU, Peterson dos Santos PEÇANHA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, GUILHERME Haubert Sityá si rezervele: Ianis Alin ZICU, Marian Dean BEȚA, Mircea Alexandru BORNESCU, Abel Issa CAMARÁ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Njongo Lobe PRISO Doding , ROMÁRIO Santos Pires.

FC Vaslui: Matías Enrique ABELAIRAS, Liviu Ion ANTAL, Ionuț BALAUR, Alexandru BUZIUC, Andrei Ștefan ENESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Sergiu Cristian POPOVICI, Igor PRAHIĆ, Franco RAZZOTTI Viretto, Cătălin George STRATON, Mike TEMWANJERA si rezervele: Adrian Neniță, Daniel Mihai BURCEA, Octavian Dorin ORMENIŞAN, Adrian Marian PĂTULEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Vaslui, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Juan Ángel ALBÍN Leites
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile (atacant). In minutul 53 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Vaslui, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Adrian MUTU (mijlocaș stânga). In minutul 64 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Vaslui, scorul devine 3 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese fundaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Adrian Marian PĂTULEA
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Njongo Lobe PRISO Doding
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian MUTU si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pablo DE LUCAS Torres si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Adrian Neniță
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, MADSON Henrique Nascimento Santos

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.