Arbitri asistenţi Iulian Radu (București) și Vlad Barleanu (București)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 200

Meciul din data 12.05.2014 dintre echipele Corona Brașov si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Paul Unimatan (Zalău) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București) și Vlad Barleanu (București).

Corona Brașov: Ovidiu Ionuț MENDIZOV, Francisco WANDERSON Miranda, Florin MANEA, Radu Leonte, Mihai Aurelian ISTROFOR, Remus Cristian DĂNĂLACHE, Rareș Ștefan FORIKA, Sergiu Florin BUȘ, Cătălin Iulian DEDU, Ciprian Florin BRATA, Marius Mihai BURLACU si rezervele: Lucian Ionuț GĂTEJ, Alin Mihai MANEA, Sergiu Alexandru NEACŞA, Dragoș Dănilă, Valentin Daniel BALINT, Raphael Andrei STĂNESCU, Horia POPA.

Universitatea Cluj: Karim Abdel BOUTADJINE, Róbert VESELOVSKY, Andrei LUNGU, Emil Ducu NINU, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Ronald GËRÇALIU, Vasilică CRISTOCEA, Raul Axente CIUPE, Dan Mihai BUCȘĂ, Octavian ABRUDAN, Valentin Ionuț LEMNARU si rezervele: Rareș TAKÁCS, Zsolt Loránt SZILÁGYI, Vladimir George NICULESCU, Ionuț NEAG, Gabriel Teixeira MACHADO, Lóránt KOVÁCS, Andreas Cristian CALCAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Octavian ABRUDAN (fundaș central). In minutul 17 al partidei dintre Corona Brașov si Universitatea Cluj, Universitatea Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Florin BRATA si intra Raphael Andrei STĂNESCU
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș stânga Maximilian Johannes Ștefan NICU si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Octavian ABRUDAN
In minutul 44, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Andreas Cristian CALCAN. Universitatea Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 46 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Marius Mihai BURLACU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vasilică CRISTOCEA si intra Rareș TAKÁCS
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Karim Abdel BOUTADJINE (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Corona Brașov si Universitatea Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Iulian DEDU si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Marius Mihai BURLACU si intra Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Corona Brașov, Mihai Aurelian ISTROFOR
In minutul 80, schimbare, iese atacant Valentin Ionuț LEMNARU si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Rareș TAKÁCS
In minutul 90+2, jucatorul echipei Universitatea Cluj, Rareș TAKÁCS a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Universitatea Cluj ramane din minutul 90+2 in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Universitatea Cluj.

Raphael STĂNESCU
18’
30’ Max NICU
Andreas CALCAN
38’ Octavian ABRUDAN
44’ Andreas CALCAN
Marius BURLACU 53’
55’ Vasilică CRISTOCEA
Rareș TAKÁCS
0 - 2 60’ Karim BOUTADJINE
Cătălin DEDU
Valentin BALINT
62’
Marius BURLACU
Sergiu NEACȘA
71’
Mihai ISTROFOR 78’
80’ Valentin LEMNARU